Wiadomości

O bezpieczeństwie najmłodszych podczas imprez masowych

Policjanci bielskiej komendy zajmujący się profilaktyką uczyli młodzież bezpiecznych zachowań podczas imprez masowych. Prelekcje z uczniami szkół podstawowych, odbyły się w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Karola Wojtyły oraz w Centrum Sportowo-Widowiskowym w Kozach. Spotkanie zostało zorganizowane przez współpracujący z bielską komendą - siatkarski klub sportowy BKS Profi Credit Bielsko-Biała oraz bielski WORD.

W spotkaniu wzięła udział zawodniczka siatkarskiej drużyny sportowej BKS Profi Credit z Bielska-Białej Magdalena Jagodzińska oraz Marcin Szarek z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i asp.szt. Roman Szybiak z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, a prowadził je spiker sportowy Mateusz Stwora.

Siatkarka opowiedziała dzieciom, jak ważne jest prowadzenie zdrowego stylu życia od najmłodszych lat i co należy robić, jeśli marzy się o karierze sportowej. Mówiła o swojej pasji do sportu i sukcesach. Odpowiedziała na wiele pytań dotyczących zawodowego sportu, a także o sprawach z jakimi na co dzień zmagają się sportsmenki. Marcin Szarek z WORD przypomniał podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Asp.szt. Roman Szybiak z bielskiej komendy omówił z dziećmi najważniejsze reguły bezpiecznego zachowania podczas imprez sportowych i zasady reagowania na możliwe zagrożenia dla ich bezpieczeństwa. Dzieci miały też okazję usłyszeć o ciekawostkach z codziennej służby policjanta oraz poznały odpowiedzi na najbardziej nurtujące je pytania o ten zawód.