Wiadomości

Bezpieczne ferie z jasienickimi stróżami prawa

Data publikacji 19.02.2019

Jak bezpiecznie spędzić ferie? Jakich miejsc unikać? Jak zachować na drodze i jak być bezpiecznym na stoku?- to tylko nieliczne z pytań, na które odpowiadali dzielnicowi z Komisariatu Policji w Jasienicy st. asp. Grzegorz Bączek oraz asp. Zbigniew Bohucki podczas spotkania z dziećmi na zimowym wypoczynku. Funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie. Wszystko po to, by nasze pociechy podczas ferii bezpiecznie wypoczęły, a po 2 tygodniach beztroski całe i zdrowe wróciły do szkoły.

Podczas zimowego wypoczynku policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Spotkania prowadzone są przez policjantów z drogówki oraz dzielnicowych. Odbywają się na półkoloniach organizowanych w szkołach oraz podczas zimowisk.

We wczorajszym spotkaniu uczestniczyło 50 dzieci w dwóch grupach wiekowych 7-9 lat oraz 10-13 lat, w tym 5 wychowawców. Policjanci rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego oraz zachowań ryzykownych. Informowali o bezpieczeństwie na drodze, w szczególności prawidłowym przekraczaniu jezdni, właściwym zachowaniu w rejonie przejść dla pieszych. Poza bezpieczeństwem na drodze pieszych, policjanci przestrzegali młodych ludzi przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, informując dzieci jakie może być to niebezpieczne. Wyjaśniali, jak bezpiecznie organizować kulig oraz bitwę na śnieżki, gdzie zjeżdżać na sankach i nartach, by zabawy te kończyły się szczęśliwie. Dzieci dowiedziały się również, jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do niebezpiecznych sytuacji z obcymi osobami i jak ich uniknąć oraz gdzie szukać pomocy. Dzielnicowi uczyli także najmłodszych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponadto policjanci zachęcali uczestników spotkania do udziału w konkursie pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, który jest elementem kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.