Wiadomości

Policjanci z drogówki łapią kierowców bez prawa jazdy

Data publikacji 22.02.2019

Trwają działania "Bezpieczne Ferie 2019", których elementem są wzmożone kontrole uczestników ruchu drogowego. Aż dwóch kierowców, którzy kierowali pomimo cofnięcia im uprawnień, ujawnili ubiegłej doby policjanci z bielskiej drogówki.

W Bielsku-Białej na ulicy Piekarskiej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 35-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który zdecydował się na jazdę pomimo, że wcześniej została wydana decyzja o cofnięciu mu uprawnień do kierowania samochodami i musiał zwrócić dokument prawa jazdy. W Czechowicach-Dziedzicach 35-letni mieszkaniec Żor, kierujący BMW również wpadł w ręce stróżów prawa. Wcześniej w jego pojazd uderzył inny kierujący. Jak ustalili policjanci, którzy przybyli na miejsce, aby usunąć skutki kolizji drogowej, kierujący BMW nie posiadał prawa jazdy, które musiał zwrócić z powodu wydania w stosunku do niego decyzji o cofnięciu uprawnień.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem przez osobę, która nie stosuje się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności.