Działania "Truck & Bus" - podsumowanie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Działania "Truck & Bus" - podsumowanie

Data publikacji 16.05.2019

Wczoraj policjanci z drogówki prowadzili działania pod nazwą „Truck&Bus”. W akcji wzięło udział blisko 40 mundurowych, którzy skontrolowali 160 pojazdów. Nie wszystkie kontrole zakończyły się pomyślnie dla kierowców.

Policjanci z drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „Truck&Bus”. Mundurowi szczególnie bacznie przyjrzeli się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych. W akcji wzięło udział blisko 40 funkcjonariuszy. Stróże prawa skontrolowali 160 pojazdów, w tym 93 samochody ciężarowe i 15 autobusów.

W trakcie kilkunastogodzinnych działań policjanci zakwestionowali stan techniczny 19 pojazdów, które nie odpowiadały wymaganiom, z których aż 11 nie dopuścili do dalszego ruchu. Z powodu usterek technicznych zatrzymano 18 dowodów rejestracyjnych. Jednemu kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Odnotowano 12 przekroczeń prędkości przez kierujących. Mundurowi ujawnili w sumie 51 różnych wykroczeń w ruchu drogowym, za które nałożyli mandaty karne, pouczyli bądź skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Ujawniono jednego nietrzeźwego kierującego i kierującego pod działaniem narkotyku.