Wiadomości

Policjanci i aktorzy połączyli swoje siły z okazji Dnia Dziecka

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej, przy współpracy z Teatrem Lalek Banialuka oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, przygotowali wspólne przedsięwzięcie dla dzieci z domów dziecka i podopiecznych rodzin zastępczych. Policjanci zaprezentowali dzieciom sprzęt policyjny, przybliżyli im swój zawód oraz przeprowadzili prelekcję, której tematem było bezpieczeństwo najmłodszych. Ogromną atrakcją dla dzieci było przedstawienie spektaklu "Pchła Szachrajka" oraz zwiedzanie teatru.

Policjanci z KMP w Bielsku-Białej i aktorzy Teatru Lalek Banialuka podczas Dnia Dziecka 2019Policjanci z KMP w Bielsku-Białej i aktorzy Teatru Lalek Banialuka podczas Dnia Dziecka 2019

Wspólne przedsięwzięcie miało na celu przede wszystkim umożliwienie dzieciom z domów dziecka oraz pozostającym pod pieczą zastępczą, przyjemne spędzenie czasu w dniu ich święta. Spotkanie, którego tematem było ogólnie pojęte bezpieczeństwo najmłodszych, wpisało się także w morał bajki Jana Brzechwy i przygody jego głównej bohaterki: „Pchły Szachrajki”. Było też okazją do ocieplenia wizerunku policjanta, który często, z racji na życiowe doświadczenia dzieci umieszczanych w rodzinach zastępczych, może budzić w nich nieprzyjemne skojarzenia. Dzieci mogły usiąść za kierowcą radiowozu i uruchomić policyjne syreny, czy przymierzyć sprzęt wykorzystywany podczas zabezpieczenia meczów piłkarskich. Policjantom pomagały postacie z bajki Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej - Kuba i Śruba. Rodziny miały okazję do zwiedzania teatru od zaplecza -  miejsc, które na co dzień są dostępne tylko dla aktorów i pracowników teatru. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Telewizja Katowice.

Policjanci z KMP w Bielsku-Białej i aktorzy Teatru Lalek Banialuka podczas Dnia Dziecka 2019