Wiadomości

Bielscy policjanci zabezpieczają Mistrzostwa Świata do lat 20 w Piłce Nożnej 2019

W Bielsku-Białej trwa młodzieżowy Mundial. Policjanci zabezpieczali wczoraj pierwszy mecz fazy pucharowej. W 1/8 finału starły się reprezentacje Argentyny i Mali. Mecz zakończył się dopiero po serii rzutów karnych. Podczas zabezpieczenia nie doszło do wydarzeń nadzwyczajnych, a mecz zakończył się zwycięstwem sportowego ducha i zasad fair-play. W najbliższą sobotę zostanie rozegrane ostatnie spotkanie, którego gospodarzem jest Bielsko-Biała.

Nad bezpieczeństwem kibiców czuwali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej i wspierający ich mundurowi z jednostek śląskiego garnizonu Policji oraz służb miejskich i Państwowej Straży Pożarnej. Mundial cieszy się stałym, nie słabnącym zainteresowaniem. Wczorajszy mecz na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej oglądało ponad 9 tysięcy kibiców. Na spotkania przychodzą kibice, którzy za swoimi drużynami przyjechali z różnych stron świata oraz mieszkańcy Bielska-Białej, którzy zaangażowali się w mundialowy festiwal. To największa impreza sportowa w tym roku jaką zabezpiecza Policja. Nie doszło podczas niej do zdarzeń nadzwyczajnych. Dziękujemy wszystkim kibicom i mieszkańcom za okazaną policjantom życzliwość, a kierowcom za bezpretensjonalne stosowanie się do zmiany organizacji ruchu w związku z meczem.

W sobotę zostanie rozegrane ostatnie spotkanie, którego gospodarzem jest miasto Bielsko-Biała. Ponieważ to już 1/4 finału mistrzostw świata prosimy kibiców o korzystanie ze specjalnie przygotowanej przez miasto komunikacji, wyjeżdżanie na mecz z odpowiednim zapasem czasowym. Przypominamy kierującym którzy dojeżdżają do stadionu własnymi środkami transportu o konieczności zatrzymywania i postoju zgodne z przepisami kodeksu drogowego. Polecamy korzystanie z asystenta kibica przygotowanego przez bielski ratusz.

  • Policjanci rozmawiają przez radiostację.
  • Policjant ręcznie reguluje ruchem drogowym, w tle radiowóz policyjny.
  • Radiowóz przejeżdża zamkniętą ulicą Żywiecką przy Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej.
  • Policjanci i strażacy przy pojazdach służbowych.
  • Panorama Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej
  • Policjanci z długą bronią zabezpieczają rejon wokół Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej.