Wiadomości

Uroczysta zbiórka z okazji awansu I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zakończenia służby na stanowisku I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej przez mł. insp. Krzysztofa Gałuszkę, który awansował na wyższe stanowisko służbowe. W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, insp. Piotr Kucia oraz kadra kierownicza i policjanci bielskiego garnizonu oraz pracownicy cywilni.

Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji, asp. szt. Andrzej Chmiel składa meldunek Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, insp. Piotrowi Kuci.

Mł. insp. Krzysztof Gałuszka służbę w Policji pełni od 25 lat. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Od początku swojej kariery związany jest z bielskim garnizonem i wydziałem ruchu drogowego, którym w latach 2009 – 2015 dowodził. Następnie pełnił służbę kolejno jak Zastępca i I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej.

Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej, insp. Krzysztof Herzyk przekazuje pamiątkową szablę oficerską mł.insp. Krzysztofowi Gałuszce.Mł. insp. Krzysztof Gałuszka w towarzystwie Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji, insp. Piotra Kuci i Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej, mł. insp. Grzegorza Jakubca prezentuje pamiątkową szablę oficerską.

Bielscy policjanci oraz pracownicy cywilni uroczyście pożegnali i podziękowali za dotychczasową służbę I-wszemu Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Krzysztofowi Gałuszce, któremu Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, nadinsp. Krzysztof Justyński z dniem 7 czerwca br. powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie.

Insp. Piotr Kucia składa gratulacje awansowanemu I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej.Przewodniczący IPA regionu Bielsko-Biała składa podziękowania mł. insp. Krzysztofowi Gałuszce w imieniu stowarzyszenia policyjnego.

W uroczystej zbiórce wziął udział zastępca szefa śląskiego garnizonu: insp. Piotr Kucia, komendant bielskiej Policji, insp. Krzysztof Herzyk oraz jego zastępca, insp. Grzegorz Jakubiec; a także kadra kierownicza, policjanci i pracownicy cywilni. Stowarzyszenie policyjne IPA regionu Bielsko-Biała reprezentował p.o. zastępcy naczelnika bielskiej prewencji asp. szt. Andrzej Chmiel. Mł. insp. Krzysztof Gałuszka żegnając się z bielską jednostką – ze wzruszeniem - podziękował policjantom za wspólną służbę, współpracę oraz okazane wsparcie. Każdej z koleżanek i kolegów, z którymi przez wiele lat wspólnie służył podziękował ściskając dłoń w krótkiej osobistej rozmowie. Chociaż bielski garnizon traci świetnego fachowca, na pewno nie traci wielkiego przyjaciela.

Mł. insp. Krzysztof Gałuszka żegna się osobiście z policjantami garnizonu bielskiego.

Wspólne doświadczenia oraz pokonywane przez wiele lat trudy służby i wyzwania jakie stawały przed bielską Policją to grunt pod przyjaźnie i znajomości, które będą trwały pomimo rozstania się z murami komendy. Oprócz szczerych gratulacji z okazji awansu, ciepłych słów i zapewnienia o pamięci, mł. insp. Krzysztof Gałuszka usłyszał życzenia powodzenia w służbie i pomyślności w życiu prywatnym oraz sukcesów na nowym stanowisku. Na pamiątkę długoletniej służby na rzecz bezpieczeństwa w bielskim garnizonie otrzymał przygotowaną przez policjantów i pracowników oficerską szablę z dedykowanym grawerem.

Nowemu Komendantowi Miejskiemu Policji w Jaworznie życzymy wszystkiego najlepszego!

Pamiątkowa szabla oficerska dla mł. insp. Krzysztofa Gałuszki