Wiadomości

„Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” ze starym wilkiem morskim

Dzielnicowy z bielskiej dwójki – asp.szt. Marcin Adamczyk, spotkał się z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Wapienicy. Policjant przeprowadził prelekcje dotyczącą bezpiecznych wakacji, uczył zasad jakie należy przestrzegać nad wodą. Na spotkanie z pupilami przyszedł ze starym wilkiem morskim, bosmanem „Zawiszy Czarnego” Piotrem Pieleszem, który na morzu spędził 27 lat.

Dzielnicowy asp. szt. Marcin Adamczyk prowadzi prelekcje z młodzieżą.

Spotkanie jakie zostało przeprowadzone z młodzieżą szkolną w Wapienicy odbyło się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Niebawem kończy się rok szkolny i młodzież rozpocznie wakacje. Na ostatniej prostej przed letnimi feriami policjanci spotykają się z uczniami i przypominają o bezpiecznych postawach, przestrzegają przed łamaniem prawa oraz tłumaczą na czym polega zagrożenie demoralizacją i jak nie stać się nieletnim sprawcą czynu karalnego. Asp. szt. Marcin Adamczyk przestrzegał także przed nieodpowiedzialnymi zachowaniami nad wodą i w górach. Przypominał o właściwym zachowaniu przy akwenach wodnych i w czasie górskich wędrówek.

Mundurowy na spotkanie zaprosił przedstawicieli polskiej marynarki; st. chor. w stanie spoczynku Piotra Kucharzyka oraz bosmana z żaglowca "Zawisza Czarny" Piotra Pielesza. Marynarze wzbogacili spotkanie opowieściami morskimi, starymi przesądami oraz przygodami jakie przeżywali podczas rejsów pięknym polskim żaglowcem "Zawisza Czarny".

  • Uczniowie ze szkoły podstawowej słuchają prelekcji.
  • Policjant i marynarze na wspólnym zdjęciu z uczniami Szkoły Podstawowej nr 32 2 Bielsku-Białej.
  • Fotografia żaglowca "Zawisza Czarny" i akcesoria żeglarskie.