Wiadomości

STOP narkotykom i dopalaczom podczas XX Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bystrej

W sobotę ulicami Bystrej i Wilkowic przejechał XX Rodzinny Rajd Rowerowy. Celem akcji było zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo używania narkotyków i dopalaczy. W akcji wzięli udział mundurowi z bielskiej komendy i wilkowickiego posterunku. Akcja jest elementem prowadzonej przez Policję kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają", której hasło brzmi: "szkoda Ciebie na takie patoklimaty". Przejazd rajdu zabezpieczali policjanci z bielskiej drogówki.

Policjanci podczas prelekcji z dziećmi i młozieżą.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało kampanię o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. Narkotyki i dopalacze zabijają, której hasło brzmi Szkoda Ciebie na takie patoklimaty. Została ona opracowana w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020, a jej realizacja przewidziana jest w okresie od 2 kwietnia do 31 grudnia br. Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia od tych substancji. Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia jest spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego. Jego celem jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jarosław Zieliński, mając na uwadze istotną rolę działań profilaktycznych z perspektywy zapobiegania zagrożeniom związanym z używaniem narkotyków oraz nowych substancji psychoaktywnych, zwrócił się z prośbą do Komendanta Głównego Policji  o włączenie się podległych funkcjonariuszy w realizację tego przedsięwzięcia.

W sobotę, w ramach wspomnianej kampanii policjanci z bielskiego garnizonu wzięli udział w akcji pn. „STOP narkotykom i dopalaczom” zrealizowanej podczas XX Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bystrej. Na półmetku rajdu na płycie stadionu lekkoatletycznego przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wilkowicach asp. szt. Roman Szybiak z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej wspólnie z mł. asp. Marcinem Krawiec z Posterunku Policji w Wilkowicach przeprowadzili prelekcję dotyczącą negatywnych skutków związanych ze stosowaniem narkotyków i dopalaczy. Mundurowi przeprowadzili też konkurs dla najmłodszych uczestników rajdu dotyczący bezpieczeństwa rowerzysty na drodze, a dzieci które poprawnie odpowiadały na pytania policjantów otrzymywały nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wilkowicach.

Przejazd XX Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bystrej zabezpieczali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej.

  • Policjant przeprowadza konkurs z dziećmi ze znajomości przepisów ruchu drogowego.
  • Strażacy ochotnicy i policyjny motocykl.
  • Policyjny radiowóz prowadzi rajd rowerowy.
Ładowanie odtwarzacza...