Ze Świętym Krzysztofem bezpiecznie do celu - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Ze Świętym Krzysztofem bezpiecznie do celu

Data publikacji 25.07.2019

Kierowcy, którzy podróżowali dzisiaj bielską ulicą Partyzantów mogli natknąć się na niecodzienny patrol, a nawet uniknąć mandatu. W dniu patrona wszystkich kierowców św. Krzysztofa, przedstawiciele bielskiego Caritasu i policjanci drogówki apelowali o bezpieczną i odpowiedzialną jazdę.

Z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz przedstawiciele Caritas diecezji Bielsko-Żywieckiej, zorganizowali wspólną akcję pn „Ze Świętym Krzysztofem bezpiecznie do celu”. Niecodzienny patrol pojawił się na bielskiej ulicy Partyzantów. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo. Jest to jedna z głównych ulic miasta, na której często dochodzi do zdarzeń drogowych, w tym potrąceń pieszych i rowerzystów. Napotkani kierowcy mogli liczyć na wyrozumiałość ze strony stróżów prawa, a niektórzy nawet uniknąć mandatu. Każdy podróżny, który natrafił na niecodzienny patrol otrzymał gadżety przypominające o bezpieczeństwie podczas podróży. Kierujący pojazdami otrzymywali zapach samochodowe z apelem „Kierowco! Noga z gazu”, obrazki i breloczki ze Św. Krzysztofem, jednorazowe apteczki pierwsze pomocy, odblaski. Rowerzyści natomiast książeczki „Kodeks dla Ciebie”, elementy obowiązkowego wyposażenia rowerów, w tym oświetlenie rowerowe, odblaski, dzwonki. Nie brakowało osób, które na widok patrolu same zatrzymywały swoje samochody i prosiły o specjalny obrazek. Policjanci drogówki i ksiądz Tomasz Niedziela apelowali o bezpieczeństwo za kierownicą, przestrzeganie obowiązujących przepisów i ograniczeń, a nade wszystko o odpowiedzialność za siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Dzisiaj, tj. 25 lipca br. w Dniu Św. Krzysztofa – patrona kierowców policjanci pragną zaapelować do kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Niech ten dzień będzie dla wszystkich okazją do refleksji i zastanowienia się czy swoim zachowaniem na drodze nie powodujemy zagrożenia dla siebie i innych.

Korzystajmy z drogi w sposób rozsądny i bezpieczny, a przede wszystkim:

- zadbajmy o prawidłowy stan techniczny naszych pojazdów,

- wybierając się w podróż pamiętajmy o zabraniu wymaganych do prowadzenia pojazdu dokumentów,

- ruszajmy w podróż wyspani i wypoczęci, a przede wszystkim trzeźwi,

- bezwzględnie pamiętajmy o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa i stosowaniu urządzeń do przewozu dzieci,

- wyruszając w dłuższą trasę, zaplanujmy sobie przerwy, by móc przez całą podróż zachować właściwą koncentrację.

Na drodze jest miejsce dla wszystkich, a to czy dojedziemy do celu, w głównej mierze zależy od nas samych. Postawmy więc na kulturę jazdy i poszanowanie innych uczestników ruchu drogowego. Wówczas każda podróż stanie się przyjemnym doświadczeniem i doskonałym sposobem na bezpieczne dotarcie do celu czego wszystkim kierowcom w dniu Św. Krzysztofa życzymy.

Dziękujemy przedstawicielom mediów za liczne przybycie i nagłośnienie prowadzonej akcji.