Wiadomości

Policjanci w Bielsku-Białej skutecznie zwalczają przestępczość narkotykową

Data publikacji 09.08.2019

Trzech amatorów zabronionych substancji zatrzymali w ciągu jednej tylko doby Policjanci z Bielska-Białej. Policyjni wywiadowcy z bielskiego wydziału prewencji zatrzymali 34-latka, który posiadał przy sobie kilka porcji kokainy. Na bielskiej ulicy Cieszyńskiej mundurowi z wapienickiej prewencji ujawnili przy 31-latku amfetaminę. Zatrzymany przez stróżów prawa ze Szczyrku w Rybarzowicach 22-latek posiadał kilka porcji marihuany. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policyjni wywiadowcy patrolujący rejon ulicy Grunwaldzkiej w Bielsku-Białej około 22.30 w czwartek zauważyli mężczyznę znanego im z jego wcześniejszych kłopotów z prawem. Kiedy podeszli do niego 34-latek zaczął się nerwowo zachowywać. Podczas czynności służbowych ujawnili przy nim woreczek z białym proszkiem. Okazało się, że jest to kilka porcji kokainy i mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Tego samego dnia około godziny 17. policjanci z bielskiego pododdziału prewencji w Wapienicy patrolujący ulicę Cieszyńską zatrzymali 31-letniego bielszczanina, który miał przy sobie amfetaminę. W Rybarzowicach stróże prawa ze Szczyrku zatrzymali 22-latka z marihuaną. Wpadł z narkotykami, gdy mundurowi patrolowali wieczorem rejon ulicy Topolowej. Wszystkie narkotyki zostały przez policjantów zabezpieczone. Za posiadanie narkotyków grozi każdemu do 3 lat pozbawienia wolności. Cała trójka po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszała już zarzuty, a o ich dalszym losie zdecyduje wkrótce bielski sąd.

Posiadanie każdej ilości narkotyków jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności. Od zatrzymania osoby podejrzanej o posiadanie zabronionej substancji rozpoczyna się policyjne dochodzenie, a śledczy z referatu antynarkotykowego bielskiej komendy starają się ustalić, kto handluje narkotykami. Celem jest zdjęcie z rynku jak największej ilości narkotyków - aby przede wszystkim aby nie trafiała do dzieci i młodzieży – oraz ustalenie i doprowadzenie przed wymiar sprawiedliwości osoby odpowiedzialne za handel narkotykami.