Z dwoma promilami prowadził ciężarówkę - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Z dwoma promilami prowadził ciężarówkę

Data publikacji 22.08.2019

Mundurowi z bielskiej drogówki zatrzymali 38-letniego kierowcę, który miał w organizmie 2 promile alkoholu. Obywatel Litwy trafił w ręce stróżów prawa dzięki czujności innego kierującego, który widząc podejrzane manewry na drodze, zawiadomił policję. 38-latek stracił prawo jazdy, a ciężarówka, którą jechał trafiła na policyjny parking.Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

„Przez Pszczynę, w kierunku Goczałkowic jedzie TIR, praktycznie po dwóch pasach, odbija się od jednego pasa do drugiego...” – zgłoszenie takiej treści wpłynęło do operatora Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego od jadącego za ciężarówką kierowcy. Oficer dyżurny pszczyńskiej komendy przekazał informacje podległym patrolom oraz powiadomił o wszystkim policjantów z Bielska-Białej, bowiem właśnie w tym kierunku drogą krajową nr 1 zmierzała ciężarówka.

Niedługo później policjanci z bielskiej drogówki zauważyli na ulicy Warszawskiej wskazany pojazd i zatrzymali kierowcę do kontroli. Badanie alkomatem wykazało dwa promile alkoholu w organizmie. Za jazdę na podwójnym gazie stróże prawa zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy. Pojazd wraz z naczepą, którym kierował 38-latek został odholowany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, skąd w trybie przyspieszonym zostanie doprowadzony do sądu. Grozi mu nawet do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.