Piłeś? - sprawdź swoją trzeźwość - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Piłeś? - sprawdź swoją trzeźwość

Data publikacji 28.08.2019

Nietrzeźwi kierujący do nadal częsty widok na naszych drogach. Tylko we wtorek policjanci zatrzymali czterech kierujących na „podwójnym gazie”. Na każdym komisariacie policji znajduje się ogólnodostępne urządzenie do samodzielnego sprawdzenia stanu trzeźwości.

Niestety osób, które decydują się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu jest wciąż bardzo dużo. Nie ma dnia, aby policjanci nie zatrzymywali nietrzeźwych kierujących. We wtorek kolejnych czterech potencjalnych zabójców w porę zostało wyeliminowanych z ruchu drogowego. Niechlubny rekordzista został zatrzymany w Bielsku-Białej na ulicy 11 Listopada. 47-letni kierujący motorowerem miał w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu. Niewiele mniej wskazał alkomat w przypadku 45-latka zatrzymanego w Czechowicach-Dziedzicach na ulicy Górniczej i 42-latka zatrzymanego w Bielsku-Białej na ulicy Monte Cassino. Mężczyźni kierowali swoimi pojazdami mając ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Dlatego apelujemy o rozsądek i rozwagę! Jedyną wiarygodną metodą na określenie stężenia alkoholu w organizmie jest badanie urządzeniem elektronicznym posiadającym odpowiednią „legalizację”. Urządzenia takie znajdują się na każdym komisariacie i siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, gdzie można przyjść o każdej porze i sprawdzić stan trzeźwości. Badanie jest proste i całkowicie bezpłatne. Wystarczy pobrać jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie trzeba wdmuchnąć przez nią powietrze i odczytać wynik.

W opisanych dziś przypadkach wszystko skończyło się dobrze, gdyż osoby stwarzające realne zagrożenie dla siebie i innych zostali wyeliminowani z ruchu drogowego, ale pamiętajmy, że każdy przypadek nietrzeźwego kierowcy na drodze to sprawa życia i śmierci. Dlatego reagujmy, gdy widzimy osobę chcącą wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu, być może nasz sprzeciw uratuje komuś życie.