Zmiana na stanowisku kierowniczym - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Zmiana na stanowisku kierowniczym

Data publikacji 30.08.2019

Młodszy inspektor Dariusz Zajda dotychczasowy I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu Zdroju, wczoraj został delegowany do pełnienia obowiązków z dniem 1 września br. na stanowisku I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej. Uroczystość odbyła się w siedzibie katowickiej komendy wojewódzkiej. Rozkazy wręczył policjantom Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński.

Wczoraj w siedzibie śląskiej policji odbyła się uroczystość związana ze zmianami na stanowiskach kierowniczych w garnizonie śląskim. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach powierzył pełnienie obowiązków służbowych z dniem 1 września 2019 r. na stanowisku I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Dariuszowi Zajda, dotychczasowemu I Zastępcy Komendanta Miejskiego w Jastrzębiu Zdroju.

W uroczystości uczestniczył Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk.

Mł.insp. Dariusz Zajda pełni służbę w Policji od 1995 roku. Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Od początku swojej służby związany był z Komendą Miejską Policji w Rybniku. Służbę rozpoczynał na stanowiskach wykonawczych: w wydziale dochodzeniowo-śledczym oraz prewencji w ogniwie interwencyjnym. W 2007 został kierownikiem referatu patrolowo-interwencyjnego, a od 2012 awansował na stanowisko Zastępcy Naczelnika Prewencji rybnickiej komendy. W dniu 01.09.2017 r. awansował na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu Zdroju. Z dniem 1 września br. został delegowany do pełnienia obowiązków I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej.