Policjanci na piknikach rodzinnych - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Policjanci na piknikach rodzinnych

Data publikacji 02.09.2019

W minioną sobotę bielscy policjanci uczestniczyli w piknikach rodzinnych w Bielsku-Białej i Kozach. Odwiedzający mieli możliwość przyjrzeć się z bliska pracy stróżów prawa, poczuć się jak policjanci, a także skorzystać z okazji i zapytać o nurtujące ich problemy.

W Bielsku-Białej odbył się piknik rodzinny "Moja siła to rodzina", podczas którego swoje stanowisko miała Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej. Dzielnicowa z bielskiej "trójki" oraz policjanci wydziału prewencji przygotowali dla uczestników pokaz sprzętu policyjnego, który cieszył się wielkim zainteresowaniem. Każde dziecko mogło zasiąść za kierownicą radiowozu i włączyć sygnały dźwiękowe. Największym zainteresowaniem cieszyły się elementy ubioru policjantów, które dzieci mogły przymierzyć. Ubranie hełmu, kamizelki ochronnej tzw. „żółwia” czy ochraniaczy na nogi i ręce było dla nich wielkim przeżyciem.
W pikniku "Rodzina z pasją", który odbył się w Kozach uczestniczyli mundurowi z posterunku w Kozach oraz bielskiej drogówki. Najmłodsi mogli usiąść na motocyklu policyjnym.

Mundurowi promowali bezpieczne zachowania, zwłaszcza w czasie rozpoczynającego się roku szkolnego. Spotkania dały mieszkańcom szansę spotkać się osobiście z przedstawicielami służb oraz zadać ich przedstawicielom nurtujące pytania.

  • Policjanci na pikniku
  • Dzieci w radiowozie
  • Mały policjant
  • Policyjny motocykl
  • Piknik w Kozach
  • Policjanci na pikniku