Zapraszamy na bieg charytatywny - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Zapraszamy na bieg charytatywny

Data publikacji 03.09.2019

Już po raz szósty zapraszamy na Bieg Charytatywny. W tym roku pobiegniemy dla Zuzi i... Zuzi. Tak, tak to nie pomyłka. Obie bohaterki tegorocznego biegu mają na imię Zuzia, obie mają 4 lata i obie są z Bielska. Jedna z nich jest córeczką policjanta z bielskiej komendy. W imieniu rodziny zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc.

Zuzia Wach to córka policjanta z bielskiej komendy. Jej tata na co dzień troszczy się o bezpieczeństwo mieszkańców Bielska-Białej, jak i innych miejscowości województwa śląskiego. Teraz potrzebuje pomocy w walce o życie swojej córki. W zeszłym roku, kiedy zupełnie przypadkiem odkryto u niej olbrzymiego guza mózgu z masywnym wodogłowiem, zorganizowano pierwszą akcję, w której pobiegliśmy jej z pomocą. Po natychmiastowej operacji i badaniu histopatologicznym okazało się, że Zuzia ma nowotwór złośliwy IV stopnia – rdzeniak płodowy. Już 2 tygodnie po operacji dziewczynka otrzymała pierwszą chemioterapię. Po operacji Zuzia na nowo musiała uczyć się mówić, jeść, siedzieć i chodzić. Dziewczynka przeszła 4 cykle chemioterapii wstępnej, 30 cykli radioterapii, aktualnie jest w połowie (3 z 6) 6-tygodniowych cykli chemioterapii podtrzymującej. Pomiędzy cyklami chemii konieczna jest rehabilitacja ruchowa.

Zuzia Szymańska urodziła się z chorobą genetyczną NF1 – neurofibromatozą typu 1. Pierwsze objawy choroby – tzw. Plamki cafe late pojawiły się na jej ciele w wieku 6 miesięcy. Po ukończeniu 1,5 roku pojawił się wytrzeszcz oczu i zez. Gdy Zuzia miała 2 latka zdiagnozowano u niej glejaka skrzyżowania nerwów wzrokowych i drogi wzrokowej. Po dwuletniej obserwacji zmian nastąpiła progresja, w tej chwili dziewczynka otrzymuje chemioterapię, by zatrzymać zachodzące zmiany.

Pomóżmy dziewczynkom w walce zdrowie. Spotykamy się w sobotę, 21 września w Bielsku-Białej, obok Karczmy pod Zaporą w Wapienicy, aby uczestniczyć w biegu charytatywnym. Start Biegu Głównego (dystans ok. 10km) przewidziany jest na godzinę 11:00, kilkanaście minut później odbędzie się Bieg Rodzinny na dystansie około 2,5 km. Po biegu na najmłodszych uczestników czekają liczne atrakcje i niespodzianki. Po zakończeniu biegu w planie ciepły posiłek.

Uczestnicy biegu zamiast wpisowego, będą mogli wrzucać dowolne kwoty pieniężne do specjalnych Skarbonek z Fundacji Iskierka i w ten sposób wesprzeć dziewczynki. Całość funduszy zgromadzonych w trakcie biegu przeznaczona będzie na wsparcie leczenia klinicznego Zuzi Wach i Zuzi Szymańskiej.

Zapisy na Bieg Główny: >>TUTAJ<<
Zapisy na Bieg Rodzinny: >>TUTAJ<<
Od piątku (20 września) zapisy możliwe tylko w dniu biegu w biurze biegu w godzinach 8:00 - 10:00. Regulamin biegu dostępny jest >>TUTAJ<<


Serdecznie zapraszamy!