Kolejny raz oszuści dali o sobie znać - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Kolejny raz oszuści dali o sobie znać

Data publikacji 09.09.2019

W piątek, wczesnym popołudniem do mieszkania 99-letniej bielszczanki zapukała para oszustów podających się za pracowników spółdzielni. Oszuści weszli do mieszkania seniorki pod pretekstem remontu rur. Ich łupem padła gotówka bielszczanki. Apelujemy do Państwa – nie wpuszczajcie do mieszkań nieznajomych, bo nie zawsze mają czyste intencje!

Oszuści zadzwonili do mieszkania przy ul. Karowej w Bielsku-Białej, w piątek po godz.13:30. Oznajmili 99-letniej bielszczance, że są pracownikami spółdzielni odpowiedzialnymi za remont rur. Kobieta nie spodziewając się niczego złego wpuściła ich do mieszkania. Razem weszli do łazienki. Kobieta i mężczyzna podający się za pracowników spółdzielni zagadywali seniorkę. W tym czasie prawdopodobnie trzecia nieznana osoba spenetrowała mieszkanie. Łupem oszustów padła gotówka o wartości 4 000 złotych. Pokrzywdzona zapamiętała, że sprawcami były młode osoby. Mężczyzna miał około 30 lat, 175 cm wzrostu, włosy ciemne. Kobieta około 20-30 lat, 165 cm wzrostu, szczupła.

Oszustów poszukują teraz policjanci. Wszelkie informacje mogące się przyczynić do zatrzymania sprawców prosimy kierować do Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej przy ul. Składowej 2, tel. 33 8250100, 33 825 0103, nr alarmowy 112, adres e-mail: kp1@bielsko.ka.policja.gov.pl. Gwarantujemy anonimowość!

APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ!