Ostatnie pożegnanie naszego kolegi - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Ostatnie pożegnanie naszego kolegi

W wieku 62 lat - w dniu 29 września br. zmarł nasz kolega mł. asp. Antoni Więzik, emerytowany policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Podczas uroczystej ceremonii pogrzebowej zmarłego funkcjonariusza pożegnali rodzina i przyjaciele, a także policjantki, policjanci, pracownicy cywilni i policyjni emeryci z bielskiego garnizonu.

Dzisiaj o 14.00 rozpoczęła się uroczystość pogrzebowa zmarłego emerytowanego policjanta — Antoniego Więzika, wieloletniego funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Msza żałobna odbyła się w Kościele pw. Św. Małgorzaty w Bielsku-Białej. Następnie kondukt żałobny przeszedł na cmentarz. Uroczystości pogrzebowe odbyły się zgodnie z policyjnym ceremoniałem, z udziałem asysty honorowej i policyjnego trębacza. Trumna z ciałem zmarłego spoczęła na Cmentarzu Komunalnym w Bielsku-Białej.

Młodszy aspirant Antoni Więzik służył w naszej formacji przez 35 lat. W 2014 roku odszedł na zasłużoną emeryturę, aby czas poświęcać swoim najbliższym. Od początku służby był związany z bielską drogówką. Przez te wszystkie lata był dobrym kolegą, otwartym na potrzeby innych. Pomimo że od 5 lat nie pracował, jeszcze dziś trudno byłoby znaleźć w komendzie policjanta, który nie znał Antka — jak nazywali go koledzy w pracy. Przez dziesięciolecia służby nie tylko dbał o bezpieczeństwo i porządek na bielskich drogach, ale także dzielił się swoim doświadczeniem z wieloma, młodszymi policjantami. Gdyby któregoś z policjantów bielskiego garnizonu zapytano, czy znał Antka, zapewne każdy powiedziałby, że tak, przecież to legenda bielskiej drogówki. I nie ma w tym określeniu niczego przesadzonego. Nasz kolega był niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Charakterny i zawsze uśmiechnięty. Będzie nam go bardzo brakowało, pozostanie w naszej pamięci na zawsze.

Spoczywaj w pokoju!

  • Policyjna asysta przy trumnie śp. Anotniego Więzika.
  • Policjanci z kompanii honorowej stoją przed wejściem do kościoła.
  • Policjanci z ruchu drogowego salutują.
  • Policyjny trębacz gra na trąbce na cmentarzu.
  • Policjanci stoją wśród zgromadzonych na cmentarzu.
  • Policjant ruchu drogowego stoi przy radiowozie z włączonymi sygnałami świetlnymi.