Wiadomości

Kierowcy! Noga z gazu. Apelujemy o ostrożność!

Data publikacji 04.10.2019

Dzisiaj w godzinach porannych doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Około godziny 6 na drodze ekspresowej S-52 w kierunku Cieszyna zderzyło się, aż 8 pojazdów. Niespełna 2 godziny później na Alei Gen. Andersa doszło do zderzenia z udziałem 5 samochodów. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Apelujemy do kierowców o ostrożną i przepisową jazdę.

O godzinie 6 na drodze ekspresowej S-52 doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Kierujący osobowym renault nie dostosował prędkości do warunków drogowych, utracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia z 5 innymi samochodami. Następnie w zator, jaki powstał na drodze, uderzyło jeszcze dwóch kierujących. Utrudnienia w ruchu trwały przez kilka godzin. Na szczęście nikt z uczestników tego zdarzenia nie odniósł poważnych obrażeń. Na kierującego mercedesem policjanci nałożyli grzywnę oraz punkty karne.

Kilka minut po godzinie 8 kierujący poruszający się mercedesem 21-late z Wrocławia jadąc Aleją Gen. Andersa w kierunku centrum, utracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi. Następnie uderzył w latarnię, przejechał przez pas oddzielający jezdnie i zderzył się z ruszającymi ze świateł na przeciwległym pasie ruchu 4 pojazdami. Policjanci wyznaczyli objazdy, a utrudnienia w ruchu trwały prawie 3 godziny. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Mundurowi za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zabrali kierowcy mercedesa prawo jazdy. W sprawie wykroczenia, jakiego się dopuścił, orzeknie niebawem bielski sąd. Grozi mu wysoka grzywna, punkty karne, a nawet 3 lata zakazu prowadzenia pojazdów.