Wkraczasz w dorosłość — Wybieraj! - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Wkraczasz w dorosłość — Wybieraj!

To od młodego człowieka, który dokonuje swoich pierwszych poważnych, życiowych wyborów zależy, jaka będzie jego przyszłość. Czasami jeden błąd może zaważyć na niej na zawsze. Policjanci z bielskiej komendy zorganizowali dla młodzieży z II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej niecodzienną lekcję wychowawczą. Zachęcali też do założenia niebieskiego munduru.

Młodzież siedzi w sali konferencyjnej bielskiej komendy. Na drugim planie policjant prowadzi prelekcję.

Uczniowie klas 2 i 3 z II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej zawitali we wtorek do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Policyjni profilaktycy przygotowali dla nich niecodzienną lekcję wychowawczą. Mundurowi uczyli jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Na jakie osoby, zachowania i przedmioty należy zwracać uwagę, aby nie paść ofiarą napadu rabunkowego lub chuligańskiego ataku. Pouczali młodych ludzi o podstawowych zasadach ostrożności i bezpiecznych postawach przy poszukiwaniu pracy za granicą lub wyjazdach turystycznych, tak by nie stali się ofiarami handlu ludźmi.

Policjanci przekonywali, że przyzwoite i uczciwe życie jest furką do dobrej przyszłości. Przestrzegali przed nieodpowiedzialnymi zachowaniami, eksperymentowaniem z narkotykami i dopalaczami. Zwracali im uwagę na ostrożność w sieci i na profilach społecznościowych.

Licealiści, którzy uczą się w klasach o profilu ratownictwo medyczne i bezpieczeństwo publiczne niebawem będą wybierać swoją zawodową przyszłość, dlatego część spotkania była poświęcona promocji służby w Policji. Mundurowi i eksperci z zespołu kadr bielskiej komendy przedstawiali zalety służby w Policji, drogę, jaką trzeba pokonać, aby założyć policyjny mundur i perspektywy, jakie niesie ze sobą służba.