Dzieci z Rudzicy nie boją się policjanta… - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Dzieci z Rudzicy nie boją się policjanta…

… dlatego, że świetnie znają swojego dzielnicowego i innych mundurowych z jasienickiego komisariatu. Policjanci regularnie odwiedzają szkoły i spotykają się z młodzieżą. Stróże prawa uczą zasad bezpieczeństwa i przestrzegają przed zagrożeniami. Opowiadają też barwnie o swojej pracy. Dzięki takim spotkaniom dzieci uczą się czegoś bardzo ważnego. Tego, że policjant to człowiek, któremu można ufać i do którego można się zwrócić o pomoc. Zawsze i wszędzie.


W środę dzielnicowi z Komisariatu Policji w Jasienicy mł. asp Błażej Gabryś i st. asp. Grzegorz Bączek spotkali się z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzicy. W spotkaniu wzięło udział blisko 530 wychowanków najmłodszych klas szkoły podstawowej i przedszkola. Głównym tematem prowadzonych prelekcji było bezpieczeństwo w porze jesienno-zimowej, bezpieczna droga do szkoły oraz zagrożenia, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie. Poruszone zostały również zasady zachowania się podczas spotkania z obcą osobą i zagrożeniach czyhających w sieci na nieświadomych tego internautów.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w prelekcjach, o czym świadczyć mogło ich zaangażowanie w dyskusję. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami, obawami oraz zadawały ciekawe pytania. Prelekcje odbyły się w miłej, przyjaznej atmosferze, a wiedza zdobyta z zakresu bezpieczeństwa dotycząca różnych sytuacji pozwoli dzieciom unikać niebezpieczeństw.

Wśród najmłodszych bardzo duże zainteresowanie wzbudził nowy terenowy radiowóz jasienickich policjantów Ford Ranger. Dzielnicowi zaprezentowali najnowszy nabytek, który stał się swoistego rodzaju wizytówką jasienickiego komisariatu. Okazuje się, że pośród najmłodszych jest wielu pasjonatów motoryzacji, dlatego dzieci z uwagą poznawały specyfikację pojazdu, dane techniczne, osiągi, jego praktyczne możliwości i wiele innych parametrów.