Podsumowanie działań NURD - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Podsumowanie działań NURD

Data publikacji 07.02.2020

Wczoraj na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się, czy „niechronieni” nie łamali przepisów kodeksu drogowego.

Policjanci zaangażowani wczoraj do działań ujawnili blisko 200 wykroczeń w ruchu drogowym. Prawie 100 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami to nieprzepisowe zachowania w rejonie przejść dla pieszych i w stosunku do pieszych. Kierujący popełnili także ponad 40 innych wykroczeń w ruchu drogowym. Piesi popełnili z kolei blisko 50 wykroczeń polegających na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub na czerwonym świetle. Stróże prawa ukarali mandatami karnymi 70 kierujących i prawie 20 pieszych. Wobec 51 kierujących zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu.

Od początku roku na bielskich drogach doszło do 7 wypadków z udziałem pieszych, w wyniku których zginęły 2 osoby i kilkunastu kolizji drogowych z ich udziałem. Nie ma przyzwolenia na łamanie prawa, kiedy na szali jest ludzkie życie i zdrowie. Sprawcy wykroczeń, kierujący pojazdami, ale także piesi muszą się liczyć, że w uzasadnionych przypadkach będą wobec nich najsurowsze konswkencje karne.

Stawką nie są tutaj jednak nawet najwyższe grzywny czy punkty karne. Stawką bardzo często jest ludzkie życie i zdrowie oraz dramat rodzin, którym policjanci przynoszą tę najgorszą wiadomość…