Bezpieczne wakacje w Beskidach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Bezpieczne wakacje w Beskidach

Data publikacji 14.07.2020

W miniony weekend dzielnicowi z Komisariatów I i II Policji w Bielsku-Białej oraz w Jasienicy i Szczyrku razem ze Strażnikami Leśnymi przeprowadzili wspólne działania. Mundurowi byli obecni na popularnych szlakach turystycznych Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego. Działania były elementem policyjnych działań „Bezpieczne Wakacje”, a stróże prawa zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo turystów, w szczególności dzieci i młodzieży.

Działania rozpoczynają się od krótkiej narady w Nadleśnictwie Bielsko. Strażnicy Leśni przekazują policjantom informacje o miejscach najbardziej zagrożonych rozjeżdżaniem szlaków i leśnych traktów przez kierujących motocrossami i quadami oraz miejscami, gdzie może dochodzić do kradzieży drewna. Z kolei mundurowi przekazują im informacje uzyskane od mieszkańców podczas obchodu oraz wskazywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po naradzie policjanci i strażnicy leśni razem ruszają na wspólne patrole.

W weekendy popularne szlaki Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego są licznie odwiedzane przez turystów. Patrole mają na celu zapewnienie im bezpieczeństwa i porządku, przede wszystkim zapobieganie nielegalnemu wjazdowi do lasu kierujących quadami i motocrossami oraz nieprawidłowego parkowania w rejonie dróg pożarowych. Tereny leśne zagrożone rozjeżdżaniem szlaków przez kierujących tymi pojazdami są położone w rejonach służbowych kilku komisariatów, dlatego dzielnicowi podejmują wspólne inicjatywy, aby lepiej reagować na przypadki łamania prawa.

Podczas służby stróże prawa zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo oraz zachowanie dzieci i młodzieży w związku z prowadzonymi przez Policję działaniami „Bezpieczne Wakacje".