Wiadomości

Policjanci ustalają przyczyny wypadku drogowego z udziałem ciężarówki - AKTUALIZACJA

Data publikacji 16.07.2020

Dzisiaj kilka minut po 10.00 w Bielsku-Białej na Alei Generała Andersa doszło do poważnego wypadku. Pojazd ciężarowy z nieustalonej na chwilę obecną przyczyny przewrócił się na samochód osobowy. Jedna osoba poszkodowana z pojazdu osobowego została zabrana do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, technicy kryminalistyki i prokurator. Droga jest nieprzejezdna. Utrudnienia potrwają kilka godzin. Objazd wyznaczony został ulicą Babiogórską. Zalecamy omijanie Alei Andersa już od Starego Bielska.

Dzisiaj około 10.00 w Bielsku-Białej na Alei Generała Władysława Andersa (Droga Wojewódzka 942) doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego. Na jezdni w kierunku Żywca, w rejonie skrzyżowania z ulicą Michałowicza pojazd ciężarowy poruszający się prawym pasem ruchu, z nieustalonej na chwilę obecną przyczyny przewrócił się na samochód osobowy. Jedna osoba podróżująca osobowym oplem odniosła obrażenia i została zabrana do szpitala. Droga w kierunku Żywca jest nieprzejezdna. Utrudnienia potrwają jeszcze przez kilka godzin. Trwają ustalenia przyczyn i dokładnych okoliczności wypadku. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Objazd miejsca zdarzenia został wyznaczony ulicą Babiogórską. Zalecamy omijanie Alei Andersa już od Starego Bielska.

AKTUALIZACJA 17.07.2020 r. - Według wstępnych ustaleń policjantów kierujący samochodem ciężarowym marki Scania 60-latek utracił panowanie nad pojazdem, a następnie przewrócił się na stojący przed sygnalizacją świetlną samochód osobowy marki Opel kierowany przez 62-latkę. W wyniku zdarzenia kierująca oplem doznała poważnych obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Podróżowała sama, nie przewoziła pasażerów. Kierowca ciężarówki nie doznał ciężkich obrażeń, badanie alkomatem wykazało, że w chwili zdarzenia był trzeźwy. Utrudnienia w ruchu trwały do godziny 18. Dokładne przyczyny i przebieg wypadku ustalają śledczy z wydziału kryminalnego bielskiej komendy.