Wiadomości

Kręci mnie bezpieczeństwo... z policjantami z wilkowickiego posterunku

Data publikacji 04.08.2020

Policjanci z bielskich komisariatów dbają o bezpieczeństwo podczas wypoczynku dzieci i młodzieży. W tym celu stróże prawa sprawdzają obozy letnie i obozowiska harcerskie, które zorganizowane są w turystycznych regionach naszego powiatu. Policjanci w trakcie trwania obozów sprawdzają, czy wypoczywające na nich dzieci i młodzież są bezpieczne. Podczas spotkań mundurowi omawiają zasady zachowania się nad wodą oraz podczas górskich wędrówek.

Z podopiecznymi obozu harcerskiego „Uroczysko” w Wilkowicach spotkali się mundurowi z miejscowego posterunku. Kierownik wilkowickich stróży prawa i dzielnicowi przeprowadzili ciekawą prelekcję dla młodzieży oraz kadry obozowiska. Ich działania to element kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje” i „...nad wodą". Mundurowi kontrole prowadzą z zachowaniem reżimu sanitarnego związanego z epidemią koronawirusa, a także zwracają uwagę, czy w miejscach tych są przestrzegane zasady bezpieczeństwa i higieny w celu zapobiegania szerzeniu się wirusa COVID-19. Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem internetowym http://wypoczynek.men.gov.pl dostępna jest ogólnopolska baza zgłoszonego wypoczynku dzieci i młodzieży, w której można uzyskać informacje dotyczące organizatora i miejsca wypoczynku na terenie województwa śląskiego.

Podczas każdej wizytacji policjanci sprawdzają łączność z organizatorami wypoczynku, infrastrukturę obiektów, drogi ewakuacyjne oraz miejsca grupowania się uczestników obozów w razie ewentualnego wystąpienia zagrożenia. Przekazują również dane teleadresowe najbliższej jednostki policji oraz wskazują możliwości wykorzystania aplikacji mobilnej „Moja Komenda”.