Wiadomości

Mieszkańcy miasta pomogli ustalić tożsamość osoby podejrzanej o przywłaszczenie telefonu

Data publikacji 08.10.2020

Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny podejrzewanego o przywłaszczenie telefonu komórkowego marki iPhone 7 w autobusie miejskim w Bielsku-Białej w dniu 17 sierpnia 2020 roku. Dziękujemy przedstawicielom mediów za rozpowszechnienie informacji o poszukiwaniach podejrzewanego oraz mieszkańcom miasta, którzy wykazując się obywatelską postawą, przekazali Policji cenne informacje.

Do zdarzenia doszło 17 sierpnia 2020 roku około godziny 16.35 w Bielsku-Białej przy ul. 3 Maja. Autobusem miejskim linii nr 1 podróżowała pokrzywdzona, która wysiadając na przystanku przy Hotelu Prezydent, pozostawiła na siedzeniu telefon. Następnie do autobusu wszedł mężczyzna, który zabrał i przywłaszczył sobie urządzenie.

Sprawą zajęli się śledczy z Komisariatu I w Bielsku-Białej. Moment przywłaszczenia telefonu zarejestrowała kamera w autobusie, a stróże prawa zdecydowali się opublikować wizerunek poszukiwanego mężczyzny. Dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańców Bielska-Białej śledczy ustalili jego tożsamość. To 60-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Za przewłaszczenie telefonu grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

Nie reagujesz — akceptujesz! To kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.