Wiadomości

Tirem z trzema promilami. Zareagował inny kierowca

Data publikacji 27.11.2020

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu lubaczowskiego, który ciężarowym manem jechał przez centrum Bielska-Białej. Dziwne zachowanie kierowcy ciężarówki zwróciło uwagę innego kierowcy, który zawiadomił stróżów prawa i jechał za nim, aż do momentu zatrzymania go do kontroli drogowej. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 3 promile.

Do zdarzenia doszło wczoraj późnym wieczorem w Bielsku-Białej. Na jadący przez centrum Bielska-Białej ciągnik siodłowy marki MAN z naczepą zwrócił uwagę inny kierujący. Jego podejrzenia wzbudził styl jazdy kierowcy ciężarówki, wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Czujny kierowca osobówki powiadomił oficera dyżurnego bielskiej komendy i jechał za tirem, cały czas podając aktualne położenie, aż do momentu zatrzymania go do kontroli drogowej. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze bielskiego wydziału prewencji, którzy zatrzymali ciężarówkę w rejonie Placu Żwirki i Wigury, sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie policyjnym alkomatem wykazało prawie trzy promile alkoholu w organizmie. 31-latek stracił „bogate” prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata za kratami i zakaz prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator. Policjanci wyjaśnią także, czy kierowca miał zezwolenie na przejazd samochodem ciężarowym przez centrum miasta.

Dziękujemy za obywatelską postawę świadkowi, dzięki któremu udało się zatrzymać nietrzeźwego kierującego.

Nie reagujesz — akceptujesz! To kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.