Tragiczny wypadek drogowy w Kozach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Tragiczny wypadek drogowy w Kozach

Policjanci bielskiej drogówki ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj około 14.00 w Kozach na ulicy Jana III Sobieskiego. W wypadku, w którym uczestniczyły dwa pojazdy, śmierć poniósł 27-letni kierujący audi. Droga przez kilka godzin była zablokowana.

Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi, na prostym odcinku drogi podczas manewru wyprzedzania utracił panowanie nad samochodem, po czym zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Podczas zdarzenia doszło do kontaktu audi z jadącym w tym samym kierunku oplem. Na miejscu pomocy poszkodowanemu udzielali strażacy, którzy przy pomocy specjalistycznego sprzętu wydobyli mężczyznę z samochodu. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń 27-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu. Przez kilka godzin policjanci pracowali na miejscu zdarzenia pod nadzorem kierownictwa bielskiej drogówki i prokuratora. Utrudnienia w ruchu trwały około 4 godzin. Ustalane są teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Świadków tego wypadku prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej przy ul. Wapiennej 45, tel. 33 812-12-55, nr alarmowe 997 lub 112.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę w szczególności, gdy pogoda nie sprzyja. Zwracamy uwagę o zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i o wykonywanie wszelkich manewrów ze szczególną rozwagą oraz odpowiednią prędkością. Ostrzegamy również pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu i poruszaniu się jezdnią. Przypominamy również rowerzystom i pieszym o obowiązku używania poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

Ku przestrodze publikujemy zdjęcia z wypadku!

  • zdjęcia policjantów i innych służb oraz pojazdu z miejsca wypadku
  • zdjęcia policjantów i innych służb oraz pojazdu z miejsca wypadku
  • zdjęcia policjantów i innych służb oraz pojazdu z miejsca wypadku