2016 - rok pieszego

„Bądź i Ty bezpieczny” w Bielsku-Białej

Blisko 700 pierwszoklasistów z Bielska-Białej i powiatu bielskiego uczestniczyło w spotkaniu pod hasłem „Bądź i Ty bezpieczny”, które odbyło się wczoraj w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej. Organizatorami przedsięwzięcia były Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej oraz Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe.

Do udziału w spotkaniu zaproszone zostały dzieci z klas I szkół podstawowych oraz ich rodzice, opiekunowie, a także nauczyciele wychowania komunikacyjnego. Głównym celem przedsięwzięcia było promowanie używania elementów odblaskowych, a przez to podniesienie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy dzień jest krótki, a warunki atmosferyczne znacząco pogarszają widoczność na drogach.

W programie imprezy przewidziano, m.in. pokaz filmu dla dzieci pod tytułem "Jak być bezpiecznym na drodze", przedstawienie teatralne poruszające kwestie bezpiecznej drogi do szkoły, pokaz odzieży z najnowszymi trendami mody odblaskowej przygotowany przez uczniów z Bielskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Przemysłowego, a także zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci. Każdy z uczestników spotkania otrzymał elementy odblaskowe, książeczkę edukacyjną „Bądź bezpieczny na drodze” oraz słodkie niespodzianki. Policjantom towarzyszył Sznupek – maskotka śląskiej policji, który rozdawał odblaskowe elementy.

Niezwykle doniosłym momentem tegorocznego spotkania była uroczystość uhonorowania przez Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej insp. Dariusza Matusiaka, Prezes Fundacji Na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej, symboliczną statuetką. Szef bielskiego garnizonu podziękował Pani Prezes za wieloletnią współpracę, życzliwość, okazywaną pomoc i zaangażowanie w realizację przedsięwzięć podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Film „Bądź i Ty bezpieczny”

Pobierz plik „Bądź i Ty bezpieczny” (format mp4 - rozmiar 15.73 MB)