Bezpieczeństwo pieszych

Ponad 2 tysiące odblasków trafiło do wiernych

Dobiegły końca spotkania w kościołach, które odbywały się w ramach akcji pod nazwą „Świeć przykładem nie tylko w Adwencie”, prowadzonej przez policjantów z bielskiego garnizonu, księży i przedstawicieli Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Mundurowi z drogówki odwiedzili sześć kościołów w Bielsku-Białej i powiecie bielskim. Rozdali ponad 2 tysiące opasek odblaskowych. Działania honorowym patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.

W działania zaangażowani byli bielscy policjanci, księża oraz przedstawiciele Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. W tym roku stróże prawa dotarli do sześciu parafii w: Ligocie-Miliardowicach, Czańcu, Czechowicach-Dziedzicach, Bielsku-Białej Lipniku, Bazylice Nawiedzenia NMP w Hałcnowie, a także Kościele pw. św Franciszka w Wapienicy.

W czasie mszy świętych, policjanci przestrzegali wiernych przed niebezpieczeństwami na drogach. Tłumaczyli podstawowe zasady bezpieczeństwa, a przede wszystkim wyjaśniali, jak być lepiej widocznym. To właśnie bowiem piesi, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, są najbardziej narażeni na wypadki, a noszenie odblasków na drogach może w znacznym stopniu poprawić ich bezpieczeństwo.

Podczas akcji policjanci rozdali uczestnikom nabożeństw ponad 2 tysiące elementów odblaskowych, zakupionych przez Caritas. Akcja corocznie spotka się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców Bielska-Białej i powiatu bielskiego.