Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Zacięta rywalizacja podczas Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

Policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny, który odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Uczniowie bielskich szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach związanych ze znajomością przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami praktycznymi z zakresu obsługi i eksploatacji pojazdów.

W finale spotkało się 5 drużyn, które rywalizowały w kilku konkurencjach. Pierwszy etap konkursu składał się z testu wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego. Kolejnym etapem była jazda sprawnościowo-szybkościowa samochodem osobowym z zamontowanym talerzem Stewarda. W trakcie wszystkich konkurencji sędziowie oceniali umiejętności radzenia sobie z pojazdami, jak również poziom wiedzy teoretycznej uczestników. Po zaciętej rywalizacji zwycięzcami turnieju zostali uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących. Na kolejnych miejscach uplasował się Zespół Szkół Ogrodniczych, Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych, IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN oraz Zespół Szkół Technicznych i Handlowych.

Uczestnicy turnieju otrzymali puchary i nagrody z rąk Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej podinsp. Wiesława Czarnieckiego, Prezes Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej Aliny Puszyńskiej oraz Dyrektora bielskiego WORD-u Andrzeja Listowskiego.

Zwycięzcy turnieju wezmą udział w Okręgowym Turnieju Motoryzacyjnym, który odbędzie się 11.05.br. w Moszczanicy. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!