Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Znamy triumfatorów Okręgowego Turnieju BRD

Uczniowie z Gimnazjum w Mazańcowicach oraz Szkoły Podstawowej w Kończycach Wielkich okazali się bezkonkurencyjni w Okręgowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który został rozegrany w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Mazańcowicach. Zmaganiom uczniów przyglądał się Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej, mł. insp. Grzegorz Jakubiec wraz z naczelnikiem bielskiej drogówki, podinsp. Wiesławem Czarnieckim.

Policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili okręgowy turniej z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, który został zorganizowany wspólnie z Fundacją na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej.

Zacięta rywalizacja uczniów gimnazjów i szkół podstawowych rozpoczęła się testem znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie każdy z uczestników musiał pokonać na rowerze tor przeszkód i wykazać się znajomością przepisów w praktyce, pokonując trasę w miasteczku ruchu drogowego. Zmagania kończyły się zaprezentowaniem praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które oceniał ratownik z bielskiej grupy PCK.

Wśród gimnazjów niepokonani, kolejny rok z rzędu, okazali się przedstawiciele gospodarzy. Wśród szkół podstawowych triumfowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Kończycach Wielkich.

Klasyfikacja – gimnazja:
1 miejsce – Gimnazjum w Mazańcowicach
2 miejsce - Gimnazjum nr 9 w Bielsku-Białej
3 miejsce – Gimnazjum w 2 w Ustroniu
4 miejsce – Gimnazjum w Miedźnej
5 miejsce – Gimnazjum w Ujsołach

Klasyfikacja – szkoły podstawowe:
1 miejsce – Szkoła Podstawowa w Kończycach Wielkich
2 miejsce - Szkoła Podstawowa w Mazańcowicach
3 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 29 w Bielsku-Białej
4 miejsce - Szkoła Podstawowa w Wiśle Małej
5 miejsce - Szkoła Podstawowa w Ujsołach

Drużyny odebrały puchary i upominki z rąk Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Grzegorza Jakubca, Prezes Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Aliny Puszyńskiej, Zastępcy Dyrektora MZO w Bielsku-Białej Janusza Kapsa, Członka Zarządu Powiatu Bielskiego Stanisława Pięty oraz przedstawiciela bielskiego WORD-u Marcina Szarek.

Wszystkim uczestnikom turnieju, a w szczególności zwycięzcom, serdecznie gratulujemy wiedzy z zakresu ruchu drogowego oraz umiejętności zgodnej z przepisami jazdy na rowerze. Triumfatorzy będą reprezentować bielski okręg w eliminacjach wojewódzkich. Trzymamy kciuki!