Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej


Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Kodeksy dla uczniów

  Ponad 1500 „Kodeksów dla Ciebie” trafiło do nauczycieli wychowania komunikacyjnego w bielskich szkołach, dzięki zaangażowaniu Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej oraz policjantów z wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy. Bogato ilustrowane książeczki ułatwią uczniom szkół podstawowych przygotowanie się do uzyskania karty rowerowej.

 2. Podsumowanie działań "Pasy"

  Policjanci z bielskiej drogówki prowadzili wczoraj działania kontrolne „Pasy”. W czasie akcji mundurowi sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

 3. Poszukiwany, bez prawa jazdy prowadził samochód

  Policjanci z drogówki zatrzymali 62-latka, który kierował pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany jest poszukiwany przez sąd, aby odbyć zasądzoną wobec niego karę pozbawienia wolności.

 4. Nietrzeźwi kierujący

  Nietrzeźwi kierujący to niestety wciąż częsty widok na bielskich drogach. Tylko w poniedziałek policjanci zatrzymali czterech kierujących, którzy nie powinni siadać za kółkiem. A to nie jedyni zatrzymani w ostatnim czasie. Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą 2 lat więzienia.

 5. Niepełnosprawni mogą uratować życie

  Nie przeszkadza im to, że poruszają się na wózku lub są niewidomi. Gdy w grę wchodzi czyjeś życie potrafią zareagować, bo wiedzą jak. Wszystko to dzięki warsztatom z zakresu udzielania pierwszej pomocy organizowanym przez Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych pod hasłem „My też możemy ratować życie”.

 6. Z seniorami o bezpieczeństwie

  Dzielnicowy z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach, sierż.szt. Bartłomiej Zaręba spotkał się z seniorami z Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień w Czechowicach-Dziedzicach. Mundurowy uczył jak nie dać się oszukać przestępcom działającym metodami „na wnuczka” czy „na policjanta” oraz nieuczciwym przedsiębiorcom i tele-sprzedawcom. W organizacji spotkania pomagała Pani Iwona Stępień, Przewodnicząca Zarządu Osiedla „Centrum” w Czechowicach-Dziedzicach.

 7. Poszukujemy świadków uszkodzenia przystanku

  Śledczy z Komisariatu IV Policji w Bielsku-Białej poszukują świadków uszkodzenia wiaty przystankowej w dniu 7 marca br. pomiędzy godziną 12. a 13.15. Zdarzenie miało miejsce na ul. Wyzwolenia za Rondem Hałcnowskim w kierunku na Bielsko-Białą, w rejonie sklepu Paulinka. Osoby, które widziały jak wandale dewastują przystanek proszone są o kontakt z komisariatem przy ul. Komorowickiej 235 pod nr tel. 33-827-04-00 lub dzielnicowym, mł. asp. Adamem Tomeczek tel. 723-641-640. Zapewniamy anonimowość.

 8. Konkurs „Kochaj życie-nie zostawiaj go na drodze”

  „Kochaj życie-nie zostawiaj go na drodze" - to tytuł konkursu, adresowanego do uczniów szkół licealnych oraz uczestników kół zainteresowań o profilu fotograficznym oraz miejskich i gminnych ośrodków kultury. Tematem przedsięwzięcia jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Konkurs przygotował Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy współpracy z Kuratorium Oświaty, TVP-3 Oddziałem w Katowicach oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach.