Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Mecz Polska – Anglia – podstawowe informacje

  Dzisiaj o godzinie 18.00 na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej odbędzie się mecz młodzieżowych reprezentacji Polski i Anglii. Policjanci z Bielska-Białej, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji oraz strażnicy miejscy zadbają o bezpieczeństwo kibiców. Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na wszelkie przejawy zakłócenia spokoju. Policjanci z drogówki będą kierować ruchem. Sympatyków piłki nożnej prosimy o korzystanie z komunikacji miejskiej.

 2. „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”

  Pod takim hasłem policjanci z bielskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz przedstawicielami Polskich Kolei Państwowych prowadzą akcję, której celem jest ograniczenie wypadków na przejazdach kolejowych. Podczas ostatnich działań policjanci wspólnie z funkcjonariuszami SOK oraz pracownikami PKP prowadzili kontrole w rejonach przejazdów kolejowych i rozdawali ulotki.

 3. Od dzisiaj mandat zapłacisz kartą

  Bielska policja otrzymała terminale płatnicze, dzięki którym można natychmiast uregulować należność za wykroczenie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów i nie tracąc czasu. Trzeba pamiętać, że karta musi być własnoręcznie podpisana przez właściciela. Co najważniejsze, to nowoczesne rozwiązanie jest dostępne również dla osób, które popełniły wykroczenia, a na co dzień nie mieszkają w Polsce i które nie zawsze posiadają przy sobie polską walutę.

 4. „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko” - ciąg dalszy akcji drogówki

  Policjanci z bielskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz przedstawicielami Polskich Kolei Państwowych uczestniczą w akcji „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”, której celem jest ograniczenie wypadków na przejazdach kolejowych. Podczas ostatnio prowadzonych działań w Czechowicach-Dziedzicach, policjanci wspólnie z funkcjonariuszami SOK oraz pracownikami PKP prowadzili kontrole w rejonach przejazdów kolejowych i rozdawali ulotki.

 5. Pożegnanie z mundurem

  W bielskiej komendzie odbyła się uroczysta zbiórka, w czasie której Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej p.o. mł.insp. Krzysztof Gałuszka wraz z zastępcą mł.insp. Grzegorzem Jakubcem uroczyście pożegnali policyjnego emeryta. Na zasłużoną emeryturę przeszedł dotychczasowy Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego asp.szt. Marek Szlagor. W uroczystości uczestniczyła kadra kierownicza oraz pracownicy cywilni.

 6. W Szczyrku odbyły się IV Paramistrzostwa Pierwszej Pomocy

  W dniach od 26 do 27 stycznia w Szczyrku odbyły się Paramistrzostwa Pierwszej Pomocy, których organizatorem był Śląski Oddział Okręgowy PCK w Katowicach. W zawodach wzięło udział 8 załóg. Jednym z zadań wykonywanych przez uczestników była symulacja wypadku drogowego. W zadaniu tym uczestniczyli policjanci z bielskiej drogówki. Podczas uroczystego otwarcia mistrzostw, policjanci przypomnieli uczestnikom o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Każda grupa zawodników otrzymała kamizelki odblaskowe.

 7. Rozpoczęły się ferie. Policjanci z drogówki kontrolują autokary

  W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi spodziewamy się, jak co roku, zwiększonego ruchu pojazdów, w szczególności na głównych trasach prowadzących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Wzrasta także ilość autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku. Policjanci czuwają, aby wszyscy dotarli bezpiecznie na miejsce, a później szczęśliwie wrócili do swoich domów.

 8. Bezpieczne Ferie 2018

  Dzieci i młodzież z województwa śląskiego rozpoczynają dzisiaj zimową przerwę w nauce. Część młodych ludzi wyjedzie na ferie, wielu jednak pozostanie w domach. Niezależnie od tego, gdzie spędzą czas odpoczynku ważne, żeby spędzili go bezpiecznie.