Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Policjanci o bezpieczeństwie pieszych... w kościele

  Policjanci w kościele to w Bielsku-Białej i powiecie bielskim żadna nowość. W ten sposób mundurowi z bielskiej drogówki wspólnie z księżmi usiłują chronić życie pieszych. Stąd kolejne wizyty stróżów prawa na mszach świętych. Tym razem w bielskich kościołach pw. św. Stanisława i św. Maksymiliana, gdzie mundurowi mówili o bezpieczeństwie i rozdali ponad pół tysiąca odblasków.

 2. "Dzień Odblasków" na bielskich drogach ...

  Wczoraj w godzinach popołudniowych na ulicach Bielska-Białej, oprócz św. Mikołaja, można było spotkać patrol drogówki. W rejonie skrzyżowania ulic Mickiewicza i Sienkiewicza policjanci rozdawali pieszym odblaski, namawiając do ich noszenia również w obszarze zabudowanym.

 3. Zaproszenie do udziału w akcji „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

  Trwa ogólnopolska kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, której celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowe oświetlenie pojazdów. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do przedstawicieli stacji diagnostycznych w Bielsku-Białej i powiecie bielskim o włączenie się do udziału w naszych działaniach w najbliższe soboty, tj. 2, 9 oraz 16 grudnia br.

 4. Kamerami w kierowców. Będzie można stracić prawo jazdy

  Tylko w listopadzie na bielskich drogach doszło do 14 potrąceń. Od początku roku zginęło 5 pieszych. Za większość tych wypadków odpowiadają kierowcy. Policjanci z bielskiej drogówki rozpoczęli współpracę ze strażnikami miejskimi i za pomocą systemu miejskiego monitoringu będą karać kierowców, którzy narażają pieszych na niebezpieczeństwo.

 5. Uwaga! Pieszy na drodze!

  Okres jesienno-zimowy to czas, gdy częściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. Mają na to wpływ, m.in. warunki atmosferyczne: szybko zapadający zmrok, mgły, opady deszczu i śniegu, silny wiatr. Przyczyn wypadków należy też upatrywać zarówno w nieprawidłowym zachowaniu się kierujących względem pieszych, jak i w niefrasobliwości samych pieszych. Apelujemy o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

 6. Lekcja bezpieczeństwa w Czechowicach-Dziedzicach

  Ponad 350 uczniów szkół podstawowych z Czechowic-Dziedzic uczestniczyło w lekcji bezpieczeństwa organizowanej przez ekspertów ogólnopolskiej kampanii społecznej „Lotos - Mistrzowie w pasach”. W świat bezpieczeństwa na drogach, w towarzystwie policjantów z bielskiej drogówki, przedstawicieli Grupy LOTOS oraz pracowników czechowickiego magistratu, wprowadzał najmłodszych Pan Światełko.

 7. Niecodzienna akcja drogówki w Światowym Dniu Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

  Policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili wczoraj niecodzienną akcję na ulicy Warszawskiej. Data nie była przypadkowa. 19 listopada jest bowiem Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

 8. Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych

  Już w najbliższą niedzielę kierowcy, którzy popełnią wykroczenie na bielskich drogach, staną przed nie lada dylematem. Zamiast mandatu będą mogli się poddać niecodziennej próbie, która rozpocznie się po wylosowaniu jednego z trzech zadań.