Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Podsumowanie długiego weekendu na drogach

  Wczoraj o godzinie 22.00 zakończyła się policyjna akcja „Bezpieczny weekend”. Podczas długiego sierpniowego weekendu nad bezpieczeństwem na drogach czuwało blisko 400 bielskich policjantów. Niestety, nie dla wszystkich kierujących spotkanie z nimi zakończyło się bez konsekwencji.

 2. W trosce o bezpieczny wydłużony weekend

  Przed nami kolejny długi weekend, podczas którego wielu kierowców uda się w trasy. Aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu, a później cały i zdrowy powróć do swego domu, nad bezpieczeństwem podróżnych będą czuwać policjanci. Mundurowi zwrócą uwagę nie tylko na stan techniczny pojazdów, ale i to, czy podróżni mają zapięte pasy oraz skontrolują prędkość i trzeźwość kierowców. Wiele osób korzystając ze słonecznej pogody będzie wypoczywało nad wodą. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas kąpieli.

 3. Bielscy policjanci na „Senioraliach Wojewódzkich”

  Jak nie dać się oszukać i nie stać ofiarą przestępstwa na „wnuczka”. Jak ustrzec się przed kieszonkowcami, odpowiednio zabezpieczyć mieszkanie przed włamywaczami oraz bezpiecznie poruszać się po drogach. Te i wiele innych policyjnych porad mogli wysłuchać uczestnicy „Senioralii Wojewódzkich”, którzy licznie zgromadzili się w Parku Słowackiego w Bielsku-Białej.

 4. Z najmłodszymi w kinie o bezpieczeństwie

  Blisko 160 uczniów, którzy spędzają wakacje na półkoloniach, uczestniczyło we wczorajszym spotkaniu, które odbyło się w multikinie w Czechowicach–Dziedzicach. Spotkanie przeprowadzono w ramach trwającej akcji „Bezpieczne wakacje” oraz kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” zainicjowanej przez MSWiA. Z najmłodszymi spotkała się nadkom. Aleksandra Gęga z wydziału prewencji bielskiej komendy.

 5. "Przejście oddaj pieszym"

  W trosce o niezmotoryzowanych Śląska Policja prowadzi kampanię profilaktyczną " Przejście oddaj pieszym". Jej celem jest wzrost bezpieczeństwa pieszych oraz uzmysłowienie pozostałym użytkownikom ruchu drogowego, jak ogromne znaczenie na jego poprawę ma przestrzeganie obowiązujących przepisów. Do wielu zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników dochodzi na przejściach dla pieszych i do tego z winy kierujących.

 6. Kontrole autobusów w czasie wakacji

  Podczas działań „Bezpieczne Wakacje” policjanci z ruchu drogowego wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadzają kontrole autokarów przewożących osoby na wakacyjny wypoczynek. W celu przeprowadzenia takiej kontroli, zachęcamy do zapoznania się ze sposobem powiadamiania o niej.

 7. "Nie bądź następny..."

  Trwa kampania związana z bezpieczeństwem motocyklistów „Nie bądź następny...”. Towarzyszy jej przejmujący spot filmowy o tragicznej historii młodego miłośnika jednośladów, który apeluje o ostrożność do innych motocyklistów. Program powstał z inicjatywy Śląskiej Policji przy wsparciu katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach.

 8. „Kręci mnie bezpieczeństwo” na bielskich drogach

  Trwa akcja profilaktyczna „Kręci mnie bezpieczeństwo” zainicjowana przez MSWiA, której głównym celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. Wczoraj na bielskich drogach policjanci rozdawali elementy poprawiające bezpieczeństwo rowerzystów wręczając kamizelki, elementy odblaskowe oraz kodeksy rowerzysty.