Wiadomości

92-letnia kobieta uratowana przed zamarznięciem

Data publikacji 30.12.2016

Dzisiaj nad ranem temperatura w naszym regionie dochodziła do minus 12 stopni Celsjusza i tylko dzięki szybkiej reakcji młodego mężczyzny, udało się uratować przed wychłodzeniem 92-letnią mieszkankę Godziszki. Gdy zauważył on leżącą na poboczu starszą kobietę, ubraną jedynie w piżamę, natychmiast przekazał tę informację policji. Zaalarmował też pogotowie ratunkowe. Kobieta została przewieziona do szpitala. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło dzisiaj tuż po 5.00. Mężczyzna był w pracy, rozwoził miejscową prasę. W Godziszce na ul. Dębowej zauważył leżącą na poboczu starszą kobietę, która była ubrana jedynie w piżamę i miała bose, zranione stopy. Świadek natychmiast zareagował. Udzielił poszkodowanej pierwszej pomocy. Kobieta była przytomna, ale kontakt z nią był znacznie utrudniony. Mężczyzna wezwał na miejsce policję i pogotowie ratunkowe. Organizm kobiety był silnie wychłodzony, dlatego trafiła na dalsze badania do szpitala. Policjanci ustalili, że kobieta zamieszkuje samotnie. Prawdopodobnie nad ranem, nieświadoma zagrożenia, wyszła z domu jedynie w samej piżamie i boso przeszła kilkaset metrów. Wszystko wskazuje na to, że szybka interwencja świadka zdarzenia, a także służb ratunkowych, uchroniła 92-latkę przed skutkami groźnego dla życia wychłodzenia organizmu.

Pamiętajmy, że każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych, niezaradnych życiowo lub znajdujących się pod wpływem alkoholu, które narażone są na wyziębienie organizmu, może uratować życie! Nie bądźmy obojętni i reagujmy powiadamiając odpowiednie służby. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.