Wiadomości

Groźny tlenek węgla

Data publikacji 16.02.2017

Rodzina z 4-letnią córeczką trafiła dzisiaj w nocy do szpitala na skutek zatrucia tlenkiem węgla. Szczegółowe okoliczności zdarzenia, do którego doszło w jednym z bloków w Bielsku-Białej przy ul. Orchidei, wyjaśniają policjanci z komisariatu IV.

Do zdarzenia doszło tuż przed północą. 35-letni mężczyzna, 41-letnia kobieta oraz jej 4-letnia córeczka ulegli zatruciu tlenkiem węgla. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Ich życiu na szczęście nic już nie zagraża. Strażacy stwierdzili podwyższone stężenie tlenku węgla w mieszkaniu. Szczegółowe okoliczności w jakich doszło do tego zdarzenia ustalają bielscy policjanci.

Apelujemy o ostrożność!

Najskuteczniejszym sposobem ochrony przed niebezpiecznym działaniem tlenku węgla jest montaż odpowiednich czujników. Najczęstszym źródłem zatrucia tlenkiem węgla bywa niesprawna domowa instalacja kominowa albo nieszczelne urządzenie, które może go wydzielać. Na zatrucie tlenkiem węgla są narażeni przede wszystkim mieszkańcy domów i mieszkań, w których korzysta się z kotłów, gazowych podgrzewaczy wody czy kominków, a także mieszkań w blokach i kamienicach, w których są wspólne piony wentylacyjne Aby mieć absolutną pewność, że w pomieszczeniu nie pojawi się groźna dla zdrowia lub życia ilość tlenku węgla, warto zamontować elektroniczne detektory. Poprawnie zamontowane i zasilane są jedynym rozsądnym sposobem wykrycia ulatniającego się niebezpiecznego gazu. Po wykryciu niebezpiecznej obecności tlenku węgla czujnik aktywuje się wydając głośny dźwięk, który potrafi obudzić domowników nawet w nocy.


 

Powrót na górę strony