W kościele o bezpieczeństwie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

W kościele o bezpieczeństwie

Data publikacji 18.09.2017

W okresie poprzedzającym trudne, jesienne warunki pogodowe na drogach, policjanci i księża wspólnie usiłują chronić życie pieszych. Wczoraj mundurowi odwiedzili wiernych Parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Bielsku-Białej, gdzie podczas mszy świętej mówili o bezpieczeństwie i rozdawali odblaski.

W okresie jesienno-zimowym na drogach rośnie liczba wypadków drogowych z udziałem pieszych. W tym czasie dochodzi do dwukrotnie większej liczby tego typu zdarzeń, w których - co szczególnie istotne - ginie trzykrotnie więcej osób niż w miesiącach wiosenno-letnich. Już teraz - w okresie poprzedzającym ten trudny dla kierowców i pieszych czas - policjanci z bielskiej drogówki odwiedzają bielskie parafie, gdzie w czasie mszy świętych mówią o bezpieczeństwie. Wczoraj w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Bielsku-Białej, mł.asp. Ilona Michalczyk przestrzegała wiernych przed niebezpieczeństwami na drogach. Tłumaczyła podstawowe zasady bezpieczeństwa, a przede wszystkim wyjaśniała, jak być lepiej widocznym. To właśnie bowiem piesi, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, są najbardziej narażeni na wypadki, a noszenie odblasków na drogach może w znacznym stopniu poprawić ich bezpieczeństwo.

Policjantka rozdała uczestnikom nabożeństwa elementy odblaskowe. Jednocześnie informowała o obowiązku ich noszenia po zmroku, poza obszarem zabudowanym, jeżeli pieszy nie porusza się chodnikiem. Zachęcała także do noszenia odblasków w mieście, w obszarze zabudowanym, gdzie nie jest to obowiązkowe, a niestety dochodzi do licznych potrąceń pieszych – również na przejściach dla pieszych.