Wiadomości

Podsumowanie działań „Nie - dla prędkości” na bielskich drogach

Data publikacji 11.10.2017

Wczoraj na bielskich drogach prowadzona była policyjna akcja „Nie – dla prędkości”. Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Akcja rozpoczęła się o 6.00 i trwała do 22.00. Policjanci z drogówki wykorzystali w jej trakcie wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideorejestratory. Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogli liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo przewozili dzieci.

Policjanci skontrolowali blisko 160 kierowców. 88 spośród nich ukarano mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości. Ponadto w czasie działań stróże prawa zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących.