Wiadomości

„Kręci mnie bezpieczeństwo” na stokach Klimczoka i Dębowca

Data publikacji 26.02.2018

W miniony weekend na stokach Klimczoka i Dębowca dzielnicowi z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej przeprowadzili akcję pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Policjanci wraz z mundurowymi z Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Leśnej przypominali miłośnikom sportów zimowych o zasadach obowiązujących na stokach oraz rozdawali ulotki.

W ramach działań „Dzielnicowy bliżej nas”, asp. szt Rafał Imielski, asp. szt. Marcin Adamczyk wraz z mł. asp Sławomirem Grzesiukiem oraz mundurowymi z PSP w Bielsku-Białej i strażnikami leśnymi rozmawiali z narciarzami na temat zasad bezpiecznego korzystania ze stoku. Przypomnieli również o dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej oraz o konieczności noszenia kasków przez młodzież do 16 roku życia i konsekwencjach jazdy na nartach i snowboardzie pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze rozdawali miłośnikom sportów zimowych ulotki, broszury i książeczki dotyczące bezpieczeństwa, a także opaski odblaskowe.

Celem akcji była edukacja związana z uprawianiem narciarstwa, a także propagowanie bezpieczeństwa i właściwych zachowań na stokach narciarskich.