Sprawca przemocy musi opuścić mieszkanie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Sprawca przemocy musi opuścić mieszkanie

Data publikacji 11.05.2018

Policjanci z komisariatu w Szczyrku zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o przemoc domową. Prokurator zdecydował już, że sprawca musi opuścić mieszkanie, które do tej pory zajmował wspólnie z partnerką i swoją matką. Zakazał mu też zbliżania się do ofiar i zastosował wobec niego policyjny dozór. Za przestępstwo to zatrzymanemu grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w Szczyrku, gdzie nietrzeźwy mężczyzna wszczął awanturę ze swoją 48-letnią partnerką oraz 80-letnią matką. W czasie kłótni zaatakował swoje ofiary i dotkliwie pobił. Odnosił się do kobiet wulgarnymi słowami i poniżał. Policjanci obezwładnili awanturnika i zakuli go w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie sprawca usłyszał zarzuty. Policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury. Aby zapobiec dalszej eskalacji jego agresji wobec ofiar, prokurator nakazał mu opuścić mieszkanie, w którym do tej pory zamieszkiwał. Zakazał mu też zbliżania się do pokrzywdzonych i zastosował wobec niego policyjny dozór.