Utrudnienia w związku z „Tour de Pologne” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Utrudnienia w związku z „Tour de Pologne”

Data publikacji 07.08.2018

W dniach 7 i 8 sierpnia ulicami miasta i powiatu bielskiego przejedzie 75 wyścig kolarski „Tour de Pologne”, co spowoduje czasowe utrudnienia w ruchu drogowym, które miejscami mogą potrwać nawet do godziny 18.00. Wszystkim, którzy w tym czasie planują przemieszczać się po drogach naszego regionu proponujemy zapoznać się z poniższą informacją.

Aż dwa etapy tegorocznego wyścigu „Tour de Pologne” przebiegają przez rejon miasta i powiatu bielskiego. W celu zapewnienia zawodnikom i kibicom bezpieczeństwa, niektóre ulice będą musiały zostać zamknięte dla ruchu częściowo lub całkowicie.

We wtorek 7 sierpnia odbędzie się IV etap wyścigu, gdzie peleton przejedzie z Jaworzna do Szczyrku. Po terenie powiatu bielskiego wyścig przebiega przez gminy: Wilamowice, Porąbka, Buczkowice, Szczyrk.

Trasy głównego przejazdu wraz z drogami dochodzącymi zostaną trwale wyłączone z ruchu kołowego dnia 7 sierpnia br. od godziny 12:00 do godziny 17:00 z zastrzeżeniem, że ruch będzie sukcesywnie przywracany po przejeździe kolumny wyścigu.

Trasa głównego przejazdu IV etapu TdP na terenie powiatu bielskiego:

Zasole Bielańskie: ul. Piękna

Wilamowice: ul.  Jana III Sobieskiego, ul. Paderewskiego, ul. Starowiejska

Hecznarowice: ul. Krakowska, ul. Św. Maksymiliana Kolbe

Wyścig przejeżdża przez Kęty – Podlesie w kierunku Kobiernic

Kobiernice: ul. Kęcka, ul. Tradycyjna, ul. Centralna, ul. Parkowa, ul. Korzonkiewicza, ul. Żywiecka (DW 948)

Porąbka: ul. Bielska (DW 948), przez most nad rzeką Soła, ul. Rynek, ul. Żywiecka, ul. Łazki

Wyścig wjeżdża na teren powiatu żywieckiego, by powrócić na teren powiatu bielskiego w miejscowości Rybarzowice

Rybarzowice: ul. Beskidzka,

Buczkowice: ul. Wyzwolenia, ul. Wiślańska

Szczyrk: DW 942 ul. Beskidzka, ul. Myśliwska, ul. Salmopolska, ul.Wiślańska

ul. Górska, ul. Wrzosowa

Trasa wyścigu przejeżdża przez Szczyrk do Wisły, a następnie wraca do Szczyrku gdzie na ul. Wrzosowej znajduje się meta IV etapu.

Utrudnienia w ruchu będą także spowodowane Sport Mini Tour de Pologne oraz Sport Mini Tour de Pologne Cup. Z tego powodu w Szczyrku od godziny 10:00 zostaną wyłączne z ruchu ulice: Plac Św. Jakuba, Beskidzka, Górska, Wypoczynkowa, Wrzosowa

W środę 8 sierpnia odbędzie się V etap wyścigu Tour de Pologne, który biegnie z Wieliczki do Bielska-Białej.

Trasy głównego przejazdu wraz z drogami dochodzącymi zostaną trwale wyłączone z ruchu kołowego dnia 8 sierpnia br. od godziny 14:30 do godziny 17:00 z zastrzeżeniem, że ruch będzie sukcesywnie przywracany po przejeździe kolumny wyścigu.

Trasa głównego przejazdu V etapu na terenie Bielska-Białej przebiega ulicami:

Górską (od strony Przełęczy Przegibek do Żywieckiej), Żywiecką (pomiędzy Górską a Bora Komorowskiego), Bora Komorowskiego, Andersa (od Partyzantów do Al. Armii Krajowej), Al. Armii Krajowej, Karbową, Kolistą, Gościnną.

Utrudnienia w ruchu będą także spowodowane Sport Mini Tour de Pologne oraz Sport Mini Tour de Pologne Cup. Z tego powodu w Bielsku-Białej od godziny 11:00 z ruchu zostaną wyłączone ulice: Al. Armii Krajowej (od ul. Gościnnej), Karbowa, Kolista (pomiędzy Karbową a Gościnną) oraz Gościnna.

W związku z powyższym prosimy, aby mieszkańcy chcący przemieszczać się po terenie Miasta w trakcie trwania wyścigu kolarskiego kierowali się na zewnętrzne obwodnice Miasta – drogi S-1 i S-52. Prosimy o omijanie ulic na trasie wyścigu i przyległych.

Apelujemy o zachowanie ostrożności, rozsądku i stosowanie się do poleceń policjantów i innych osób wyznaczonych do zabezpieczenia wyścigu.