Wiadomości

Turniej wiedzy o ruchu drogowym „Jestem bezpieczny na drodze”

Data publikacji 29.11.2018

Policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili w szkole w Grodźcu turniej wiedzy o ruchu drogowym pod hasłem „Jestem bezpieczny na drodze”. Turniej zorganizowany został pod patronatem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej dla klas 2 i 3 szkół podstawowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

W turnieju wzięli udział uczniowie klas 2 i 3 szkół podstawowych z Wieszczęt, Świętoszówki, Rudzicy, Pogórza, Kiczyc, Międzyrzecza, Mazańcowic, Górek Wielkich, Jasienicy, Jaworza i Grodźca. Zmagania uczniów składały się z części teoretycznej, w której dzieci rozwiązywały zadania związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz odpowiadały na zagadki. Następnie każdy z uczestników turnieju musiał pokonać na rowerze tor przeszkód w miasteczku ruchu drogowego.

Rywalizacja była zacięta i wyrównana, o czym świadczą uzyskane wyniki. Pierwsze miejsca zajęli ex aequo uczniowie z Rudzicy, Świętoszówki oraz Mazańcowic, uzyskując po 39,5 pkt. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z Jasienicy z wynikiem 38,5 pkt. Trzecie miejsce zajęli natomiast uczniowie z Wieszczęt i Górek Wielkich z wynikiem 37,5 pkt.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wiedzy i umiejętności!