Wiadomości

Podsumowanie świątecznych działań „Bezpieczny weekend”

Data publikacji 27.12.2018

Okres świąt to dla policjantów czas intensywnej pracy. Przez całe święta policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych. W czasie sześciodniowych działań na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego doszło do 2 wypadków, w których ranne zostały 2 osoby. Mimo wielokrotnych apeli o trzeźwą jazdę, stróże prawa zatrzymali 7 pijanych kierowców.

Świąteczne działania na drogach rozpoczęły się już w piątek o 6.00, a zakończone zostały wczoraj o 22.00. W tym czasie na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego pełniło służbę blisko 140 policjantów ruchu drogowego wspieranych przez mundurowych innych pionów. Stróże prawa byli widoczni w newralgicznych miejscach oraz tam, gdzie można się było spodziewać łamania przepisów.

Policjanci z drogówki kontrolowali prędkość i trzeźwość kierowców, a także stan techniczny samochodów. Niestety, zatrzymano 7 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. W czasie tegorocznych świąt oraz poprzedzających je dni doszło do 2 wypadków drogowych, w których 2 osoby zostały ranne. Policjanci biorący udział w działaniach obsłużyli też 86 niegroźnych kolizji.