Zatrzymana za kradzież telefonu - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Zatrzymana za kradzież telefonu

Data publikacji 12.02.2019

Policjanci z komisariatu IV w Bielsku-Białej zatrzymali 27-letnią kobietę podejrzaną o kradzież telefonu komórkowego o wartości 2600 zł. Kryminalni odzyskali też skradziony aparat. Zatrzymana jest już po zarzutach. Za kradzież grozi jej do 5 lat więzienia.

Do kradzieży doszło w sobotnią noc w jednym z klubów rozrywkowych w Czechowicach-Dziedzicach. Kobieta podeszła do mężczyzny, który bawił się na parkiecie i wyrwała z jego rąk telefon, po czym zniknęła w tłumie. Chwilę później sprawczyni była już w rękach policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Czechowiccy policjanci odzyskali też skradziony przez nią telefon. Zatrzymana została przewieziona do policyjnego aresztu. Nazajutrz usłyszała zarzuty. Za przestępstwo to grozi jej do 5 lat więzienia.

Apelujemy o ostrożność!

Portfele z dokumentami i gotówką oraz telefony komórkowe giną w lokalach. Do kradzieży dochodzi zwykle w weekendy, kiedy w klubach przybywa gości. Niestety, w ślad za nimi podążają kieszonkowcy, którzy z powodzeniem wykorzystują nieostrożność, a czasem zwykłe niedbalstwo i lekkomyślność ofiar, kradnąc pozostawione bez opieki, wartościowe przedmioty.

Dlatego apelujemy do osób, które spędzają wolny czas w lokalach rozrywkowych, dyskotekach i pubach, aby:

  • dobrze zabezpieczali swoje portfele, telefony komórkowe oraz dokumenty,
  • zwracali uwagę na miejsca, w których pozostawiane są wartościowe przedmioty – torebki, portfele, telefony oraz marynarki czy kurtki. Odchodząc od stolika nie pozostawiaj tych rzeczy bez nadzoru. Wieszając ubrania w szatniach, które nie są dozorowane należy liczyć się z ich utratą,
  • pieniądze i karty chowajmy w miejscach niedostępnych dla złodzieja.

Pamiętaj! Nowo poznana osoba, która z pozoru wydaje się miła, adoruje i wspólnie bawi się na parkiecie może okazać się złodziejem. Osoba taka zrobi wszystko, aby uśpić czujność. Często udając nietrzeźwego obserwuje, wykorzystuje nadarzającą się okazję i okrada pozostawioną torebkę lub marynarkę wraz z dokumentami.