Zostań jednym z nas! Wstąp w szeregi Policji - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Zostań jednym z nas! Wstąp w szeregi Policji

Data publikacji 01.03.2019

Jakie warunki musi spełnić kandydat do służby w Policji? Czy praca w Policji jest niebezpieczna? Czy nabór trwa cały rok? To tylko nieliczne pytania, na które odpowiadali dzisiaj policjanci, którzy spotkali się uczniami klasy policyjnej Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku-Białej. Kadetów przywitał Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk. Szef bielskiego garnizonu zachęcał młodzież do wstąpienia w szeregi Policji.

Spotkanie odbyło się w murach nowoczesnej siedziby bielskiej komendy przy ul. Wapiennej 45. Policjanci zachęcali: „Zostań jednym z nas” przestawiając i te dobre i te lepsze strony służby w Policji. Mundurowi krok po kroku wyjaśniali zainteresowanym jak przebiegają poszczególne etapy rekrutacji oraz jak wygląda dalsza ścieżka zawodowa policjanta. Niebawem absolwenci klas mundurowych staną przed trudną i bardzo odpowiedzialną decyzją - co dalej? Policjanci zachęcali młodzież do podjęcia służby w Policji podkreślając, że jest to praca, która nie tylko daje ogromną satysfakcję, ale i możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Udział w tego typu przedsięwzięciach to doskonała okazja do bezpośrednich rozmów z młodzieżą, podczas których policjanci opowiadają o specyfice służby. Pokazują prawdziwe realia służby, która często jest (nie)znana z telewizyjnych i kinowych produkcji filmowych.

Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość zwiedzenia nowoczesnej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Zapoznania się ze strukturą organizacyjną bielskiego garnizonu, w tym między innymi z pracą policyjnych instruktorów taktyki i techniki interwencji czy wyszkolenia strzeleckiego.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji znajdują się na naszej stronie internetowej.