76 Tour De Pologne zawitał na Podbeskidzie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

76 Tour De Pologne zawitał na Podbeskidzie

3 sierpnia ruszył 76. Tour de Pologne - największe wydarzenie kolarskie w Polsce. Przez nasz rejon przebiegał wczorajszy - IV etap wyścigu z Jaworzna, aż do Kocierza, który biegł przez powiat bielski. Policjanci na całej trasie przejazdu kolarzy dbali o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności.

Zabezpieczeniem wyścigu i zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym zajmują się policjanci z Bielska-Białej wspierani przez funkcjonariuszy z garnizonu śląskiego oraz Straży Granicznej. Ich zadaniem jest dynamiczne zabezpieczenie tras na poszczególnych etapach wyścigu, udzielanie pomocy zespołom pilotującym na całej trasie i współpraca oraz wymiana informacji pomiędzy sędzią głównym, organizatorami, „radiem wyścigu”, a zespołami pilotującymi.

Wczorajszy etap był szczególny z powodu wypadku, w którym wczoraj zginął belgijski kolarz, Bjorg Lambrecht. Organizatorzy wyścigu wspólnie z komisją sędziowską oraz grupami kolarskimi podjęli decyzję, że czwarty etap Tour de Pologne będzie zneutralizowany. Trasa została skrócona do 133,7 km, a z dwóch zaplanowanych rund odbyła się jedna.

Dzisiaj kolejny dzień kolarskich zmagań. Z uwagi na konieczność zamknięcia dróg na trasie V etapu Tour de Pologne, który biegnie z Wieliczki do Bielska-Białej, przypominamy kierowcom o utrudnieniach, jakie wystąpią w ruchu drogowym podczas tego sportowego wydarzenia.

  • Policjanci prowadzą odprawę przed zabezpieczeniem wyścigu Tour de Pologne. Na zdjęciu naczelnik bielskiej drogówki kom. Krzysztof Stankiewicz oraz asp. szt. Arkadiusz Mroczko.
  • Policjanci i Strażnicy Graniczni podczas odprawy służbowej przed zabezpieczeniem Tour de Pologne.
  • Policjant kieruje ruchem, w tle peleton kolarski.
  • Policjant oraz marshall wyścigu stoją na ulicy, którą przejeżdża peleton kolarski.
  • Policjant stoi przy samochodzie na zabezpieczanym skrzyżowaniu.
  • Policjant z ruchu drogowego oraz policjanci na motocyklach.