Pamiętamy o poległych kolegach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Pamiętamy o poległych kolegach

Przed zbliżającym się Świętem Zmarłych delegacja policjantów garnizonu bielskiego, na czele z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Dariuszem Zajdą wraz z przedstawicielem Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej asp. szt. Mariuszem Fenderem w asyście pedagogów i uczniów policyjnego technikum mundurowego ZDZ w Bielsku-Białej uczciła pamięć poległych w służbie kolegów. Odwiedzili groby w Bielsku-Białej i Czechowicach-Dziedzicach.

Podinspektor Bogdan Laskowski — policjant Wydziału Techniki Operacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bielsku-Białej, a następnie w Katowicach — przez ponad 6 lat brał udział w misjach pokojowych w krajach byłej Jugosławii oraz Albanii i Liberii. W rejonie uznanym za strefę działań wojennych spędził w sumie 3 lata. Zmarł podczas służby w Liberii w 2005 roku na ciężką postać malarii. W 2014 r., po 9 latach od dnia śmierci został wpisany do Księgi Pamięci Policji, w której zebrano nazwiska wszystkich policjantów, którzy polegli w służbie od 1991 - roku powołania do życia Policji. W Komendzie Głównej Policji w Warszawie na Ścianie Pamięci znajduje się tabliczka epitafijna poświęcona temu policjantowi.

Podkom. Mirosław Małczęć – dzielnicowy oraz mł.asp. Tadeusz Świerkot – detektyw sekcji kryminalnej czechowickiego komisariatu, zginęli 20.05.2002 r. Około 2.45 w Czechowicach-Dziedzicach, podczas wykonywania czynności służbowych w kawiarence internetowej, reagując na napad rabunkowy wobec właściciela, zostali śmiertelnie postrzeleni przez 3 zamaskowanych sprawców.

  • Policjanci oddają honor nad grobem poległego policjanta.
  • Policjanci oddają honor nad grobem poległego policjanta.
  • Delegacja policjantów z uczniem klasy mundurowej stoi przy grobie poległego policjanta.