Wiadomości

Policjanci zabezpieczali przemarsz Orszaku Trzech Króli

Rekordowa liczba mieszkańców przemaszerowała wczoraj ulicami miasta w kolorowym Orszaku Trzech Króli. Nad bezpieczeństwem kilkutysięcznego korowodu czuwali policjanci z drogówki, strażnicy miejscy i strażacy.

Policyjny radiowóz jedzie na czele świątecznego korowodu.

Ponad pół kilometra długości miał korowód mieszkańców, który przemaszerował wczoraj ulicami miasta w kolorowym Orszaku Trzech Króli. Wzięło w nim udział kilka tysięcy mieszkańców i gości. Wczorajszy orszak przeszedł nową trasą — sprzed ratusza, a dalej ulicami Stojałowskiego i Wzgórze na starówkę. Uroczystości rozpoczęły się w kościele Opatrzności Bożej, po której uczestnicy przeszli przed ratusz, z którego następnie wyruszył radosny korowód. Nad bezpieczeństwem uczestników korowodu czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, funkcjonariusze Straży Miejskiej i strażacy.

Podczas zabezpieczenia przejścia orszaku nie doszło do zdarzeń nadzwyczajnych. Dziękujemy kierowcom oraz wszystkim uczestnikom ruchu drogowego za zdyscyplinowanie i bezdyskusyjne stosowanie się do poleceń kierujących ruchem policjantów.

  • Policjant stoi obok radiowozu zaparkowanego na ulicy.
  • Policyjny radiowóz jedzie na czele świątecznego korowodu.
  • Dwa policyjne radiowozy stoją w rejonie skrzyżowania, przez które prowadzi trasa świątecznego korowodu.