Wiadomości

Podzielili się cząstką siebie - oddali ponad 13 litrów krwi

Policjanci i pracownicy cywilni z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej oddawali honorowo krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. W akcji uczestniczyło blisko 40 osób. Łącznie personel medyczny pobrał ponad 13 litrów życiodajnej substancji, która trafi do potrzebujących.

To już od 7 lat policjanci i pracownicy cywilni wapienickiego oddziału prewencji oddają honorowo krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. W tym tygodniu odbyła się pierwsza taka zbiórka tegorocznej edycji. Podczas akcji, w Mobilnej Stacji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, zebrano ponad 13 litrów krwi dla osób, które najbardziej jej potrzebują.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje, aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

  • Policjanci oddają krew w mobilnej akcji krwiodawstwa.
  • Policjanci oddają krew w mobilnej akcji krwiodawstwa.
  • Policjanci oddają krew w mobilnej akcji krwiodawstwa.