Ponad stu kierowców złamało zakaz - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Ponad stu kierowców złamało zakaz

Data publikacji 15.06.2020

Policjanci, Strażnicy Miejscy i Leśni prowadzili od piątku do niedzieli działania w okolicy wjazdów do kompleksów leśnych pod Szyndzielnią i Zaporą w Wapienicy. Stróże prawa zwracali uwagę na kierowców parkujących nieprzepisowo swoje pojazdy. W większości przypadków wystarczające były pouczenia i zwrócenie uwagi, część z kierowców została ukarana mandatami karnymi lub wnioskami do sądu.

Ładna pogoda zachęca do górskiej turystyki. Należy jednak pamiętać, aby wypoczywać nie tylko w zgodzie z naturą, ale również w zgodzie z przepisami kodeksu drogowego. Zapominają o tym turyści, którzy zostawiają swoje pojazdy w rejonie Kolei Linowej Szyndzielnia, Terenów Rekreacyjnych "Błonia" i Zapory w Wapienicy. W ostatni weekend policjanci z bielskiej dwójki, ruchu drogowego wspierani przez strażników miejskich i strażników leśnych prowadzili wspólne działania. Stróże prawa ujawnili ponad setkę kierowców, którzy zignorowali obowiązujące zakazy. W większości przypadków wystarczające były pouczenia i zwrócenie uwagi, część z kierowców została ukarana mandatami karnymi lub wnioskami do sądu.

Weekendowa akcja miała w znacznej mierze charakter profilaktyczno-edukacyjny, jednak jeśli okaże się ona niewystarczająca, policjanci wobec sprawców wykroczeń będą wyciągali surowe konsekwencje prawne. Kierowcy, którzy będą ignorowali zakazy, powinni się liczyć z mandatami karnymi lub wnioskami o ukaranie do sądu. Jeśli pojazd pozostawiony zostanie w warunkach, w których zagraża bezpieczeństwu, może także zostać odholowany na koszt właściciela.