Długi weekend na drogach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Długi weekend na drogach

Data publikacji 15.06.2020

Okres każdego długiego weekendu to dla policjantów czas intensywnej pracy. Na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego doszło do 38 zdarzeń drogowych, w których 2 osoby doznały obrażeń. Mimo wielokrotnych apeli o trzeźwą jazdę, stróże prawa zatrzymali 14 kierowców na "podwójnym gazie".

W okresie Bożego Ciała na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego o bezpieczeństwo dbali policjanci prewencji i ruchu drogowego. Stróże prawa byli widoczni w newralgicznych miejscach o największym natężeniu ruchu drogowego oraz w miejscach wskazywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Stróże prawa dbali o bezpieczeństwo podróżnych i mieszkańców, a także turystów, którzy zdecydowali się spędzić czerwcowy długi weekend na Podbeskidziu.

Policjanci z drogówki kontrolowali prędkość i trzeźwość kierowców, a także stan techniczny samochodów. Niestety, zatrzymano 14 kierowców, którzy prowadzili pojazdy mechaniczne pod wpływem alkoholu i 10 rowerzystów, którzy zdecydowali się na prowadzenie swoich jednośladów pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Zatrzymano dwóch kierowców, którzy złamali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i jednego z cofniętymi uprawnieniami. Na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego doszło do 38 zdarzeń drogowych, w których 2 osoby doznały obrażeń.